Reklama

Reklama

Piękny zapach w domu? Naturalnie!

W jesienne wieczory otulić się możesz nie tylko ciepłym kocem, ale i... rozgrzewającym aromatem.

Seans aromaterapii

W miseczkach - pachnące suszki, w słojach - aromatyzowane przyprawami oleje... W butelkach zaś naturalne dyfuzory zapachowe. Jak je zrobić? Napełnij niską szklaną butelkę wodą z łyżeczką sody i ulubionym olejkiem eterycznym. Włóż do niej 3 długie drewniane patyczki. To właśnie dzięki nim zapach będzie rozchodził się po mieszkaniu.

Drogeryjne serca

Do zapachowych saszetek zwykle wkładamy suszki. Możesz je zastąpić np. watą skropioną lawendowym olejkiem i wiórkami mydła prowansalskiego.

Wonne ptaszki

Takie łatwe do wykonania saszetki możesz zrobić razem z dzieckiem.

1. Z kartonu wytnijcie symboliczny kształt ptaszka. Szablon przypnijcie do złożonego na pół filcu, odrysujcie go i wytnijcie (z obu warstw).

Reklama

2. Do jednego z wyciętych elementów doszyjcie guzik (oczko) i kawałek tkaniny (skrzydło). Zszyjcie obie warstwy, np. tzw. drabinką, zostawiając otwór.

3. Wnętrze ptaszka wypełnijcie suszonymi ziołami (np. lawendą). Skończcie obszywanie.

Lawendowy czar

Pomysł do wykonania w oka mgnieniu! Do przewiewnego, tiulowego woreczka wsyp suszoną lawendę, dodaj ponakłuwaną cytrynę.

Ziołowa garderoba

Najprościej jest na wieszaku zawiesić wonną saszetkę. Bardziej uzdolnieni, mogą obszyć wieszak pokrowcem wypełnionym gąbką i suszkami.

Cytrusowy powiew

Nim nastanie adwent, a wraz z nim świąteczne aromaty, ciesz się zapachem pomarańczy. Wbij w nią kilkadziesiąt szpilek o ozdobnych łebkach.

Sypialniany dyfuzor

Do wstęg, którymi podwiązujesz codziennie zasłony, możesz doszyć pachnące woreczki. Będą roztaczać aromat przy każdym ruchu tkaniny.

Naj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy