Reklama

Pożywny lunch sposobem na walkę z łakomstwem

Choć eksperci podkreślają, że to śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, w walce z niezdrowymi zachciankami bardzo ważny okazuje się być lunch. Pożywny posiłek w połowie dnia pozwala zniwelować ochotę na słodkie przekąski.

Dietetyk Tanya Zuckerbrot zachęca wszystkich, aby dzień zaczynali od pożywnego śniadania - jogurt z owocami zdaje się być jedną z najlepszych propozycji na dobry początek dnia. Przyznaje jednak, że w walce z zachciankami na "coś słodkiego" największym sprzymierzeńcem jest lunch.

Odpowiednio skomponowany posiłek w ciągu dnia powinien nie tylko zaspokoić nasz głód, ale również powstrzymać apetyt na słodycze. "Lunch, który łączy w sobie produkty będące źródłem błonnika i białka, zapewni poczucie sytości i energii na resztę dnia" - zapewnia na łamach "Vogue" dietetyk.

Reklama

Ryba lub kawałek mięsa w towarzystwie zielonych warzyw, sałatka z dodatkiem strączków, bogata w różnorodne składniki zupa lub gulasz - to zaledwie kilka propozycji na lunch. Warto również zadbać o zdrowe tłuszcze, które nie tylko wzmocnią uczucie sytości, ale również będą paliwem dla mózgu. Tu doskonałym ich źródłem są ryby, awokado czy orzechy.

W walce z łakomstwem istotne jest również prawidłowe nawodnienie organizmu. Dietetyk zaleca, aby pić dużo wody między posiłkami. "Odwodnienie często może być mylone z głodem, w takich sytuacjach zamiast przekąski po prostu potrzebujesz zaspokoić pragnienie" - przyznaje ekspert. (PAP Life)


PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama