Reklama

Reklama

Przekazując 1% podatku, chronisz przyrodę

W kwietniu mija czas, w którym należy rozliczyć się z urzędem skarbowym poprzez złożenie deklaracji PIT. Tak jak w poprzednich latach, w tym roku także wszyscy podatnicy mogą przekazać 1% podatku, wspierając wybraną organizację pożytku publicznego. Jeżeli leży ci na sercu dobro przyrody, przekaż procent na ratowanie środowiska naturalnego.

1% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego (OPP) może przekazać każdy podatnik, który osiąga dochody niepodlegające zwolnieniu podatkowemu. Rozliczenie PIT jest podstawą, by stać się darczyńcą.

Jaką organizację wybrać?

Decydując się na przekazanie 1% podatku, możesz wybrać dowolną organizację. Szczególnie warto wesprzeć fundacje działające na rzecz ochrony przyrody. Postępująca industrializacja wywiera negatywny wpływ na środowisko naturalne. Zwierzęta i rośliny nie są w stanie samodzielnie uchronić się przed destrukcyjnym oddziaływaniem cywilizacji. To człowiek po części winny jest ginącym lasom i wymierającym gatunkom zwierząt. Dlatego powinien wziąć odpowiedzialność za własne czyny, ratując środowisko naturalne. Warto ocalić przyrodę dla przyszłych pokoleń – póki nie jest na to za późno.

Reklama

Jak przekazać 1% podatku?

Łatwo wykonać rozliczenie PIT, korzystając ze specjalnych programów online udostępnianych m.in. przez WWF. Jest to organizacja, której działalność koncentruje się wokół ochrony przyrody. Za cel obrała sobie powstrzymanie szybko postępującej degradacji środowiska naturalnego. Pobierając program PIT ze strony internetowej, można automatycznie przekazać 1% podatku. Zebrane w ten sposób pieniądze pomogą fundacji w realizacji celów statutowych, w tym ochronę przyrody.

1. Wypełnij właściwą (z uwagi na rodzaj uzyskiwanych dochodów) deklarację na podstawie rozliczenia PIT od pracodawcy.

2. W rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego” podaj numer KRS organizacji. Jeśli rozliczenie PIT wykonujesz poprzez pobrany program PIT, wówczas przekazywana kwota zostanie obliczona automatycznie.

Przekaż 1% - to nic nie kosztuje

Chociaż z roku na rok rośnie świadomość podatników w zakresie przekazywania 1% podatku na rzecz OPP, część osób nadal ma obawy. Wątpliwości dotyczą przede wszystkim strat finansowych. Pamiętaj, że na przekazaniu 1% nic nie tracisz. Jest to kwota „zabierana” urzędom skarbowym, a nie podatnikom z należnego im zwrotu.


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: jeden procent | ochrona przyrody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy