Skrzydłokwiat jak marzenie? Wystarczy podlewać go tą mieszanką

Skrzydłokwiat, nieważne czy mały, czy duży, to jedna z tych roślin, która w naszych domach musi pojawić się obowiązkowo. Nie tylko jego uprawa nie sprawi większego problemu, ale także jest odporny na większość chorób i filtruje znajdujące się w pomieszczeniach powietrze. Oczywiście, istotne są jego walory dekoracyjne: soczyste, zielone liście oraz kwiaty, które wyrastają spośród ich gęstwiny. A co zrobić, jeśli skrzydłokwiat marnieje? Wystarczy dostarczyć mu nawozu: ten z żelatyny nada się najbardziej.

Skrzydłokwiat to jedna z tych roślin, która kwitnie bez zarzutu. Ale czasem trzeba mu pomóc nawozem
Skrzydłokwiat to jedna z tych roślin, która kwitnie bez zarzutu. Ale czasem trzeba mu pomóc nawozem123RF/PICSEL

Skrzydłokwiat: Idealne warunki to konieczność

Skrzydłokwiat, aby był piękną ozdobą mieszkania oraz filtrował pomieszczenie z toksyn, musi mieć odpowiednie warunki do wzrostu. Łatwo je zapewnić, ale jednak trzeba o kilku rzeczach pamiętać. Po pierwsze: stanowisko musi być ono jasne, ale nie wolno ustawiać rośliny w pełnym słońcu. Po drugie: stałe podlewanie - gleba musi być jedynie delikatnie wilgotna, ale nie można dopuszczać do przelania skrzydłokwiatu. Jeśli tych warunków nie spełnimy, to możemy tylko winić siebie, że szybko marnieje i pozbawiony jest przepięknych kwiatów.

Pielęgnowanie skrzydłokwiatów w domuInteria DIY

Nawóz do skrzydłowiatu z żelatyny

Skrzydłokwiat marnieje, a jego liście są pożółkłe i na próżno szukać wśród nich kwiatów? To znak, że coś jest z nim nie tak. Najpierw trzeba jednak zrobić rachunek sumienia i zapewnić mu odpowiednie warunki. A co zrobić, gdy po takim zabiegu nadal wydaje się kapryśny? Wystarczy dostarczyć mu odpowiedniego nawozu z żelatyny, która dostarczy mu do wzrostu azotu. Jak przygotować nawóz z żelatyny do skrzydłokwiatu?

Łyżkę żelatyny trzeba rozpuścić w szklance ciepłej, ale nie za gorącej wody, całość dokładnie wymieszać do rozpuszczenia, a następnie ostudzić. Zanim jednak przystąpimy do zasilania skrzydłokwiatu, mieszankę trzeba rozpuścić w litrze wody. Domowy nawóz jest gotowy i można stosować go do naszej rośliny raz w miesiącu.

Oczywiście, nawóz z żelatyny pomocny będzie nie tylko do skrzydłokwiatu, ale do wszystkich tych roślin, które mają zielone liście, czyli do:

Nawóz do skrzydłokwiatu: Nie tylko żelatyna

Jeśli akurat nie mamy żelatyny pod ręką, to można skorzystać z innych domowych nawozów, czyli np.:

Polecamy także:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas