Reklama

Skuteczny sposób na szpecące "pelikany". Nie będziesz musiała tuszować ich ubiorem

Obwisła skóra na ramionach doprowadza cię do szału? Zamiast ją maskować zachęcamy, aby poświęcić kilka minut na trening tej partii ciała. Ćwiczenia są naprawdę proste, a regularnie wykonywane przynoszą świetne efekty. Dzięki nim zapomnisz o pelikanach i ukrywaniu rąk pod długimi rękawami.

Co jest powodem powstawania "pelikanów" na ramionach?

Obwisła skóra na ramionach jest utrapieniem dla wielu kobiet. Wygląda nieestetycznie i bywa powodem kompleksów. Szczególnie w okresie letnim, kiedy chcemy założyć bluzkę czy sukienkę z odkrytymi ramionami. Co jest powodem powstawania tzw. "pelikanów"?

Za powstawanie pelikanów zazwyczaj odpowiedzialny jest:

  • nadmiar tkanki tłuszczowej w tylnej części ramienia
  • nadmiarem skóry, będący wynikiem utraty dużej ilości kilogramów

Sposobów na tzw. "motylki" na ramionach jest sporo. Osobom otyłym polecana jest przede wszystkim zmiana diety i nieco ruchu. W każdym przypadku przydadzą się też ćwiczenia, które w krótkim czasie potrafią znacznie poprawić wygląd tej okolicy. Efekty będą jeszcze lepsze, gdy dodatkowo zastosowane zostaną masaże - np. szczotkowanie ciała na sucho, a także aplikacja balsamów ujędrniających.

Reklama

Ćwiczenia na obwisłą skórę na ramionach to przede wszystkim te wzmacniające mięsień trójgłowy czyli triceps. Rozbudowanie tej części ciała sprawi, że zwisająca skóra zacznie powoli znikać. Jakie więc ćwiczenia będą najskuteczniejsze?

Zobacz też: Oto największa zmora kobiet po 50-tce. Jak ukryć "pelikany"?

Zestawy ćwiczeń na obwisłą skórę na ramiona możesz wykonywać przy pomocy taśm oporowych, hantli lub zastosować ciężar własnego ciała.

Ćwiczenie na pelikany z hantlami

Wyciskanie hantli za głową

Stań prosto lub usiądź w siadzie skrzyżnym, weź jeden cięższy lub dwa lżejsze hantle i chwyć je, a następne wyprostu ręce w kierunku sufitu, tak aby część ramienna znajdowała się blisko uszu. Z wdechem ugnij ręce w łokciach i skieruj hantle za głowę. Powróć do pozycji wyjściowej wykonując wydech. 

Ćwiczenie na pelikany z taśmą oporową

Uginanie rąk stojąc

Stań prosto na środku taśmy stopami, rozstaw nogi na szerokość bioder, ściągnij łopatki. Chwyć końce taśmy w obie ręce i trzymaj wyprostowane wzdłuż tułowia. Wykonując wdech ugnij ręce do konta prostego pokonują opór taśmy i utrzymaj napięcie przez 3 sekundy. Potem z wydechem staraj się powoli wyprostować ręce w kierunku podłogi. 

Ćwiczenie na pelikany z ciężarem własnego ciała

Odwrócone pompki

Przy tym ćwiczeniu wykorzystaj krzesło - odwróć się do niego plecami i oprzyj dłonie na siedzeniu. Trzymaj je wyprostowane, blisko tułowia. Nogi powinny być również proste, oparte na piętach. Wykonując wdech ugnij ręce i jednocześnie opuszczaj biodra w kierunku podłogi. Z wydechem prostuj ręce i unoś ciało z powrotem do góry. 

Ćwiczenia należy wykonywać po 20 powtórzeń w 3 seriach, najlepiej 3-4 razy w tygodniu. 

Dla osób, które mają trudności z technicznym wykonywaniem ćwiczeń na pelikany polecamy zapoznanie się z filmikami dostępnymi na YouTube. Jednym z nich jest wideo opublikowane przez trenera Michała Bieńko, który dokładnie tłumaczy jak przy pomocy ćwiczeń pożegnać zwisająca na ramionach skórę. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy