Reklama

Słodki dodatek do podwieczorku. Nalewka z malin. Jak ją zrobić?

Maliny to baza dla wielu domowych przetworów i pyszny dodatek do lodów, deserów i ciast. Tych słodkich owoców możemy użyć także, gdy chcemy zaopatrzyć swój domowy barek. Nalewka z malin cieszy się ogromną popularnością.

Maliny to pyszny smak i zdrowie. Te sezonowe owoce są doskonałym źródłem wzmacniającej odporność witaminy C, wspomagającej krzepliwość krwi witaminy K, a także witamin z grupy B i E. 

Malinowe właściwości przyjdą nam też z pomocą, w czasie przeziębienia, początków grypy i innych infekcji. Owoce te działają bowiem również napotne i przeciwgorączkowo. Maliny polecane są również jako składnik diety osób cierpiących na cukrzycę, gdyż mogą obniżyć poziom glukozy we krwi. Poprawiają również przemianę materii dzięki zawartości błonnika. 

Reklama

Zobacz również: Mikstura oczyszczająca Józefa Słoneckiego. Przepis i działanie

Domowa nalewka z malin z pewnością sprawi nam i naszym gościom wiele radości, a w czasie zimowych miesięcy rozgrzeje i być może pozwoli uniknąć przeziębienia. 


Nalewka z malin. Czego potrzebujemy?

Do przygotowania domowej nalewki z malin powinniśmy się zaopatrzyć w 1 kg dojrzałych malin, 0,5 litra 95% spirytusu, 0,5 litra 40% wódki i 0,4 kg cukru. 

Zobacz również: Pięć najzdrowszych nalewek aptecznych, które zrobisz samemu

Nalewka z malin. Przygotowanie

Oczyszczone owoce wsypujemy do słoika i w całości zalewamy przygotowanym wcześniej alkoholem. Słój hermetycznie zakręcamy i odstawiamy w ciepłe miejsce na pięć do sześciu dni. W czasie trwania tego etapu słoikiem należy raz dziennie potrząsnąć. 

Później należy zlać alkohol do osobnej butelki, a pozostałe, pełne procentów, maliny zasypać obficie cukrem. Potrząsamy naczyniem aż do rozpuszczenia cukru i słodki syrop, który wydzieli się w trakcie tego procesu, łączymy z uprzednio odlanym alkoholem. Później zakręconą butelkę na trzy miesiące umieszczamy w chłodnym i ciemnym miejscu. Po upływie kwartału nalewka będzie gotowa.

Zobacz również: Na zdrowie pij herbatę z rumianku! 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy