Świetny sposób na czystą kabinę prysznicową, a kosztuje grosze

Relaksująca kąpiel w wannie, czy szybki prysznic? Co lepsze? Ile osób, tyle opinii, więc nie mamy zamiaru rozstrzygać tego sporu. Natomiast pewne jest jedno - utrzymanie czystości wanny lub kabiny prysznicowej bywa karkołomnym i irytującym wyzwaniem. Na szczęście w internecie znajdziemy dużo ciekawych trików, dzięki którym szybko i tanio uporamy się z tym problemem.

Do usuwania kamienia z kabiny prysznicowej warto wykorzystać sodę oczyszczoną, ocet oraz sok z cytryny
Do usuwania kamienia z kabiny prysznicowej warto wykorzystać sodę oczyszczoną, ocet oraz sok z cytryny123RF/PICSEL

Jedna z tiktokerek, znana w sieci jako @Washy_Wash podbiła serca swoich obserwatorów dzięki publikowaniu filmów z różnego rodzaju metodami na utrzymanie porządku. Jedno z nagrań stało się prawdziwym viralem i dotyczyło czyszczenia kabiny prysznicowej za pomocą naturalnych środków.

Metoda na dokładne wyczyszczenie kabiny bez używania mocnych, chemicznych detergentów doskonale sprawdzi się w przypadku osób uczulonych na różnego rodzaju chemikalia lub w domu, w którym mieszkają małe dzieci.

Tiktokerka wyposażona w sodę oczyszczoną, połówkę cytryny, sól i ocet przystąpiła do działania, nagrywając, a następnie publikując film, na którym rozprawia się z zaciekami na kabinie prysznicowej.

Mimo że na rynku jest wiele preparatów chemicznych przeznaczonych do mycia kabiny prysznicowej, to można wykorzystać również domowy sposób
Mimo że na rynku jest wiele preparatów chemicznych przeznaczonych do mycia kabiny prysznicowej, to można wykorzystać również domowy sposób123RF/PICSEL

Jak wyczyścić kabinę prysznicową naturalnymi środkami?

Pierwszym krokiem użytkowniczki @Washy_Wash było dokładne rozprowadzenie octu na całej powierzchni kabiny i dodanie po kilku minutach sody oczyszczonej. Następnie połówkę cytryny obficie posypała solą i przecierała nią kabinę prysznicową.

Soda w połączeniu z octem, sokiem z cytryny i solą stworzyła naturalną miksturę, która w mgnieniu oka usuwała wszelkiego rodzaju smugi, zacieki, a nawet radziła sobie z kamieniem. Na koniec całego procesu czyszczenia wystarczyło dokładnie spłukać miksturę z powierzchni kabiny.

Większość internautów pochlebnie wypowiedziała się w komentarzach pod filmikiem, twierdząc m.in., że testowali tę metodę czyszczenia i są zachwyceni końcowym rezultatem.

Fani treści wideo tworzonych przez tiktokerkę byli również zdania, że wykorzystanie naturalnych środków czyszczących to wyraz dbania o planetę, a przy okazji o stan portfela, gdyż koszt składników niezbędnych do stworzenia czyszczącej mikstury jest niższy niż mocne, chemiczne detergenty.

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 54: Arkadiusz JakubikINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas