Reklama

Tak pozbędziesz się pleśni pod prysznicem. Genialny sposób za grosze

Pleśń w łazience jest utrapieniem wiele osób. Na szczęście, aby się jej pozbyć nie potrzeba drogich preparatów i mozolnego szorowania. Podpowiadamy, jak łatwo zlikwidować pleśń w domu. Jeden prosty trik, a zapomnisz o przykrym problemie.

Gdzie najczęściej pojawia się pleśń w domach?

Nalot pleśni pojawia się w miejscach gdzie panuje wilgoć, wysoka temperatura a do tego słaba wentylacja. Takie warunki zazwyczaj możemy spotkać w łazienkach.

Ciemny lub rdzawy nalot grzyba najczęściej można zaobserwować fugach, silikonach, zakamarkach wanny, wokół brodzika czy szczelinach drzwi od kabiny prysznicowej. Pleśń powstaje tam, gdzie regularnie zbiera się i zalega woda. Może towarzyszyć jej nieprzyjemny zapach stęchlizny. Oprócz tego, że szpeci wnętrza, to ponadto jej wdychanie jest niebezpieczne dla zdrowia. Jak pozbyć się pleśni z domu? 

Reklama

Domowy sposób na pozbycie się pleśni w łazience

Pleśń należy usunąć, gdy tylko zostanie zauważona. Ważne jest regularne czyszczenie łazienki i obserwowanie, czy nigdzie nie zaczął rozwijać się grzyb. Gdy już się pojawi, istnieje prosty sposób, aby sobie z nim poradzić - do walki z pleśnią wystarczy wybielacz lub inny płyn zawierający chlor. Preparatem należy obficie nasączyć płatki kosmetyczne i rozłożyć je w miejscach, gdzie zgromadziła się pleśń. Najlepiej pozostawić je tam na całą noc - dzięki temu, na drugi dzień zapleśniałe miejsca będzie można łatwo wyszorować szczotką.

Czytaj również: Pleśń i grzyb w domu? Działaj szybko, nim będzie za późno!

O czym należy pamiętać podczas czyszczenia pleśni w łazience?

Gdy nalot pleśni zostanie usunięty, ważne aby pozostałości spłukać zimną wodą - w przypadku ciepłej lub gorącej uniosą się opary, którą mogą doprowadzić do zatrucia. 

Naturalna metoda na zlikwidowanie pleśni w łazience - ocet i soda

Ta metoda z pewnością zainteresuje fanów naturalnych, ekologicznych rozwiązań. W tym przypadku nie będzie potrzebna żadna chemia, a jednie soda oczyszczona i ocet  - uniwersalne środki mający zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w czasie domowych porządków.

Ocet, sodę wraz z odrobiną wody należy wymieszać tak, aby utworzyła się gęsta pasta. Powstały preparat nałożyć na 10-15 minut w miejsca dotknięte pleśnią. Po tym czasie wyszorować szczotką i spłukać zimną wodą. Łazienka będzie lśnić! 

Zobacz też: Pięć naturalnych sposobów na walkę z pleśnią

Jak zapobiec powstawaniu pleśni w łazience?

Aby pleśń ponownie nie zawitała do łazienki, należy zadbać o dobrą wentylację pomieszczenia i pamiętać o regularnym wycieraniu do sucha zalanych po kąpieli miejsc. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pleśń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy