Reklama

Symbolika znamion na ciele. Sprawdź, co pieprzyki mówią o twojej osobowości

Podczas codziennego funkcjonowania szukamy tajemniczych znaków, które podpowiedzą nam jak żyć, lub jakie decyzje podjąć. Chętnie sięgamy po horoskopy i przepowiednie, stawiamy pasjanse oraz karty tarota. Okazuje się, że odpowiedzi kryją się bliżej, niż myślimy, a konkretnie – na naszych ciałach. Pieprzyki oraz znamiona potrafią wskazać nam drogę i przepowiedzieć przyszłość. Wystarczy, że uważnie się im przyjrzymy.

  • Astrologia chińska oraz hinduska opiera się na odczytywaniu cech osobowości człowieka ze znamion na jego ciele.
  • Znamiona występują na wszystkich częściach ciała. Znajdziemy je m.in. pomiędzy włosami, na szyi, brzuchu, plecach, palcach oraz powiekach.
  • Wiele wierzeń przypisuje znamionom oraz pieprzykom głębszą symbolikę, która określa mocne strony oraz przeszkody, z którymi będzie musiał się zmierzyć człowiek.

Wróżenie z pieprzyków

W wielu kulturach oraz regionach świata pieprzyki i znamiona od dawna traktowano jako specjalne znaki, świadczące o wyjątkowości człowieka. Część ludzi uznawała je za dotknięcie anioła, a innym razem przekleństwo rzucone przez złe moce. Hipnoterapeuci przekonują, że poszczególne znamiona mogą znajdować się w miejscach, w których zraniono nas w poprzednim życiu. W odległej Syberii narodziny dziecka, które posiada pieprzyk na lewej łopatce, oznacza, że w przyszłości zostanie szamanem.

Reklama

Moleozofia, czyli nurt zajmujący się odczytywaniem magicznej mocy znamion i pieprzyków, a także wróżenie z nich, trwa nieprzerwanie do dzisiaj. W odległych czasach, kiedy kobiety podejrzewano o bycie czarownicami, posiadanie ich było bardzo problematyczne. Odnalezienie ich podczas procesu miało świadczyć o tym, że zawarły pakt z diabłem, a znamię jest śladem jego ugryzienia lub ukłucia rogiem.

Sprawdź: Ten znak na dłoni mają nieliczni. Co oznacza tajemniczy pierścień Salomona?

Co oznaczają poszczególne znamiona?

Interpretację znamion oraz większych i mniejszych pieprzyków należy zacząć od opisania ich wyglądu. Ważnymi aspektami są: umiejscowienie, rozmiar, kształt oraz owłosienie lub jego brak. Im większy rozmiar, tym łatwiej będzie z niego wróżyć.

Tradycyjnie okrągły pieprzyk oznacza, że w życiu będzie gościła pomyślność, podłużne zwiastują nieszczęście, spiczasty i nieco kanciasty zapowiada problemy i ciężkie życie, a wypukły sporo szczęścia. Jasne świadczą i dużym powodzeniu u płci przeciwnej, a ciemne wręcz przeciwnie. Podobnie jest z owłosieniem - włosy na pieprzyku symbolizują pech, a ich brak to dobry omen. Sprawdź, co jeszcze oznaczają znamiona na poszczególnych częściach ciała.

Pieprzyk na wardze

Posiadanie pieprzyka w pobliżu ust lub bezpośrednio na wargach symbolizuje człowieka zmysłowego, szczęśliwego, ale odrobinę leniwego. To osoby, które lubią być rozpieszczane i nie przywiązują wagi do codziennych obowiązków. Najchętniej zrzucają je na bliskich. Są uważane za namiętnych, ale niestałych i niewiernych kochanków. Kobiety, u których dostrzeżemy pieprzyk na dolnej wardze, są zazwyczaj wielkimi flirciarami.

Sprawdź: Oni z Marsa, One z Wenus. Codzienne czynności, które mężczyźni wykonują inaczej niż kobiety

Znamiona na głowie

Ludzie, którzy mają znamiona z tyłu głowy, uważani są za posiadaczy słabej woli. To właśnie oni muszą często podejmować spory wysiłek, by wytrwać w postanowieniach i zrealizować postawione sobie cele. Istotna jest również strona, po której ulokowane są znamiona. Lewa strona symbolizuje niedostatek finansowy oraz brak szczęścia w związku. Znamię po prawej stronie świadczy o predyspozycji do piastowania wysokich stanowisk.

Znaki na twarzy

Zwykło się mawiać, że kreatywni ludzie oraz myśliciele mają charakterystyczne znamiona po prawej stronie czoła, podczas gdy lekkoduchy częściej miewają je po lewej stronie. Posiadanie znamienia umieszczonego pośrodku brwi oznacza bujne życie miłosne. Znamiona w okolicy prawego oka są symbolem dostatku, a przy lewym - zwłaszcza u mężczyzn, oznaczają kobieciarza.

Znamiona na uchu to nic niespotykanego. Zazwyczaj świadczą o wielkim sprycie oraz wyostrzonych zmysłach, które przekładają się na osiągnięcie życiowego sukcesu. Pasji oraz zaangażowania możemy doszukiwać się w znamionach na prawym policzku, a trudności finansowych na lewym. Znakiem artystów bardzo często jest za to pieprzyk na nosie.

Sprawdź: QUIZ: Co wiesz na temat przesądów?

Pieprzyk na piersi

Kobiety, które posiadają pieprzyk na prawej piersi, powinny być przygotowane na życie poprzeplatane skrajnościami. To umiejscowienie oznacza nie tylko wielkie szczęście, ale także konieczność mierzenia się z głębokim smutkiem i niepewnością. Znamię na lewej piersi świadczy zaś o wielkiej miłości. Mężczyźni, których lewą pierś zdobi pieprzyk to urodzeni szczęściarze i prawdziwi biznesmeni. Mówi się, że wszystko, czego tylko się dotkną, niezwłocznie zamieni się w drogocenne rzeczy.

Znamię na ręce i palcu u dłoni

Przyjęło się, że wszelkie znamiona w obrębie rąk, a zwłaszcza na przedramionach, są oznaką osób bardzo rodzinnych. To właśnie one przez całe życie szukają prawdziwej miłości, a kiedy w związki pojawia się potomstwo, poświęcają się mu bezgranicznie. Znamiona na palcach świadczą o silnym charakterze i niezależności. Takie osoby bez trudu podejmują decyzje, nawet jeśli w ten sposób muszą sprzeciwić się poglądom innych. Mają niezwykle wyczuloną intuicję i potrafią wybrnąć nawet z największej opresji.

Sprawdź: Czego się boimy? Lista nietypowych fobii

Znamiona na nogach i stopach

Pieprzyki na obu biodrach, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, symbolizują, że w ich życiu pojawi się liczne potomstwo. Jeśli znamię pojawia się na udzie, oznacza to, że jego posiadacz jest ciepłą i optymistyczną osobą. Posiadanie znaków w tym miejscu przepowiada zamożność oraz wielki sukces. Widoczne znamię na prawej lub lewej stopie odpowiada za spryt oraz świadczy o ruchliwości i zamiłowaniu do przemieszczania się, a także częstych wycieczek - nie tylko w obrębie kraju.

Sprawdź również:

Historie kobiet, które pozbyły się oponki. Oto ich triki na piękny, płaski brzuch

Wykańcza wątrobę, nerki i żołądek. Polacy dodają go do potraw na potęgę

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy