Reklama

Reklama

Ten trik ze zmywarką ułatwi ci życie. Naczynia będą lśnić jak nigdy

Dlaczego naczynia po wyjęciu ze zmywarki wciąż ociekają wodą? Najpewniej funkcja osuszania nie działa tak dobrze, jakbyśmy tego chcieli. Może to irytować, bowiem szklanki czy garnki przed włożeniem do szafek trzeba wycierać – w przeciwnym razie powstaną na ich nieestetyczne zacieki. Jest na szczęście jeden genialny trik, dzięki któremu przyspieszymy schnięcie umytych naczyń. Oto co należy zrobić.

Zmywarka to wspaniałe urządzenie, które znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale i pieniądze. Mycie naczyń w zmywarce jest więc wygodne, ale i bardziej ekologiczne. Niektóre modele nie działają jednak perfekcyjnie - mimo iż naczynia są domyte, często po ich wyjęciu ociekają wodą. Co ciekawe, nie musi to wcale oznaczać awarii urządzenia - a po prostu winę producenta. Takie sytuacje są często powodem irytacji, bowiem wszystko trzeba wycierać ręcznie. Na szczęście istnieje sposób, który rozwiąże ten problem.  

Reklama

Uchyl drzwiczki i powieś na nich ręcznik. Ten trik rozwiąże problem

Czasem system osuszania w zmywarce nie działa tak idealnie, jakbyśmy tego oczekiwali - tyczy się to zarówno starszych modeli jak i tych bardzo nowoczesnych i drogich. Problem ten pojawia się najczęściej w przypadku plastikowych pojemników czy sztućców, ale również zwykłych garnków czy talerzy. Aby temu zapobiec, należy po zakończeniu programu uchylić odrobinę drzwiczki zmywarki i powiesić na nich suchy, niewielki ręcznik. Potem wystarczy je przymknąć i poczekać około 20 minut. Materiał wchłonie nadmiar wilgoci osadzającej się na naczyniach, dzięki czemu będą zupełnie suche.

Czytaj też: Włączaj zmywarkę w tych godzinach. Różnicę odczujesz w portfelu

Jak uniknąć nieprzyjemnego zapachu ze zmywarki oraz niedomyte naczyń i zacieków?

  • Zanim umieścić naczynia w zmywarce, usuń nich resztki jedzenia.
  • Naczynia układaj z głową - równo, obok siebie, upewniając się, że spryskiwacze i ramiona nie są zablokowane. Większe garnki czy talerze umieszczaj z tyłu, a mniejsze - z przodu.
  • Stosuj sól do zmywarek oraz nabłyszczacz - unikniesz dzięki temu nieestetycznych zacieków oraz przyspieszysz proces wysychania.
  • Regularnie (co 2-3 dni) czyść filtr w urządzeniu, a raz w miesiącu całą zmywarkę, ustawiając program z wysoką temperaturą. Jako środek myjący może posłużyć specjalny płyn czy kapsułka lub nawet kwasek cytrynowy oraz ocet.
  • Po każdym zakończonym cyklu uchylaj drzwiczki zmywarki, dzięki czemu nadmiar wilgoci odparuje, a naczynia będą suche i lśniące.

Czytaj także: Ukryte funkcje i możliwości zmywarki. Nawet nie wiesz, do czego jest zdolna

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zmywarka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy