Reklama

Reklama

Włączaj zmywarkę w tych godzinach. Różnicę odczujesz w portfelu

Wybór odpowiedniej zmywarki z nowoczesnymi funkcjami to gwarancja niższych rachunków za prąd. Oszczędzić energię możemy również, stosując się do kilku praktycznych wskazówek. Optymalne korzystanie z urządzenia może być zbawienne dla naszych portfeli.

Zmywarka to dla wielu z nas zbawienie w sporej ilości obowiązków codziennego życia. Poza oszczędnością czasu dzięki braku konieczności ręcznego zmywania naczyń jest to również oszczędność wody. Jednak urządzenia te zużywają sporo energii elektrycznej, dlatego warto zastanowić się nad tym, jak można obniżyć rachunki za prąd.

Kupno nowej zmywarki a oszczędność energii

O oszczędzaniu energii warto pomyśleć już na etapie wyboru nowej zmywarki. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ilość zużywanej przez nią wody i energii, wybierając odpowiednią, najlepiej najwyższą klasę energetyczną. Wiele z nich oferuje także możliwość ustawienia krótkiego i ekologicznego programu.

Reklama

Nie bez znaczenia jest również wielkość urządzenia. Większe zmywarki o szerokości 60 cm są odpowiednie nie tylko dla dużych rodzin. Zużywają podobną ilość wody i energii jak te 45-centymetrowe, jednak pozwalają umyć większą ilość naczyń za jednym razem. Dodatkowo, strumień wody lepiej się po nich rozchodzi, co sprawia, że dokładniej myje naczynia.

Warto także zwrócić uwagę na to, aby nasza nowa zmywarka posiadała następujące funkcje:

  • krótkie i ekologiczne programy
  • opcja opóźnionego startu
  • cichy tryb działania
  • rozpoznawanie wielkości załadunku

Oszczędność energii przy korzystaniu ze zmywarki

Jeśli posiadamy już zmywarkę i chcemy zaoszczędzić na rachunkach za prąd, warto zagłębić się w jej instrukcję obsługi, aby dowiedzieć się więcej o naszym urządzeniu. Przede wszystkim może nam to pomóc w wyborze najbardziej optymalnego programu mycia. Wybierając te krótkie i ekologiczne, zminimalizujemy ilość zużytej energii elektrycznej nawet o 40 procent.

Niektórzy z nas korzystają z systemu dwutaryfowego - jeżeli ty również, staraj się uruchamiać urządzenie w godzinach, kiedy prąd jest tańszy. Szczególnie dobrą porą będzie noc, pod warunkiem, że nasza zmywarka posiada cichy tryb działania. W przypadku, gdy obawiasz się, że zapomnisz to zrobić, warto skorzystać z opcji opóźnionego startu.

Oprócz oszczędności związanych z odpowiednimi funkcjami zmywarki są także bardziej prozaiczne sposoby na obniżenie rachunków za prąd. Pamiętajmy o: uruchamianiu urządzenia dopiero wtedy, kiedy jest w pełni załadowane czy prawidłowym ustawianiu w nim naczyń.

Pozostałe sposoby na oszczędność energii to korzystanie z tabletek najnowszej generacji, które usuwają brud nawet w niskich temperaturach i przy używaniu krótkiego programu, a także unikanie programu suszenia naczyń w zmywarce. Funkcja ta zwiększa zużycie energii przez urządzenie nawet do 30 procent.

Zobacz również: Rząd wypłaci emerytom 1500 zł ekstra! Znamy termin

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zmywarka wybór | oszczędzanie prądu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy