Wnętrzarskie trendy 2020/21

Urządzanie wnętrza mieszkania lub domu to wyzwanie, które zazwyczaj kosztuje inwestorów sporo emocji. Jak nie pogubić się w całej gamie inspiracji, a przy tym znaleźć styl dobrze odzwierciedlający nasze preferencje? Oto kilka wskazówek, dzięki którym stworzysz gniazdko w zgodzie z wnętrzarskimi trendami na nadchodzący sezon.

article cover

Wnętrzarskie trendy 2020/21

Do lamusa odchodzą również, uwielbiane przez wiele lat, ale niezbyt praktyczne, białe kuchnie w wysokim połysku. Ich miejsce coraz częściej zajmują matowe fronty w wyrazistej, ale nienachalnej kolorystyce w zestawieniu z eleganckimi, kamiennymi blatami. Poza walorami estetycznymi mają jeszcze jedną zaletę - są zdecydowanie bardziej odporne na zabrudzenia i uszkodzenia od klasycznych "połysków". 

Czym więc zastąpić biel? Niezwykle efektownie komponują się meble w odcieniach niebieskiego, podkreślone złotymi dodatkami i blatem roboczym w jasnej barwie. Z zielenią w stylu boho ładnie będą prezentowały się m.in. miedź lub drewno. Można również postawić na klasyczną i elegancką czerń, zwłaszcza, jeśli możemy pochwalić się dobrze doświetloną naturalnym światłem przestrzeń w kuchni.
Jakie są charakterystyczne elementy wystroju w stylu japandi? To przede wszystkim – naturalne surowce, niskie meble, naturalne materiały (len lub bawełna), gliniane lub porcelanowe ozdoby. Wnętrze w tym klimacie ma przede wszystkim uspokajać emocje i koić zmysły, dlatego paletę barw ogranicza się do złamanych bieli, beży, subtelnych szarości, czy czerni.
Styl japandi  

O tym nowym trendzie zapewne jeszcze niewiele słyszałeś. Co właściwie oznacza ta nietypowa zbitka słów? Japandi to nic innego, jak styl skandynawski podrasowany wnętrzarskimi inspiracjami prosto z… Japonii. Zakochają się w nim osoby ceniące minimalizm (graniczący wręcz z ascetyzmem), wysoką jakość za cenę ilości. Japandi to nie tyle styl wnętrzarski, co pewna filozofia życia, w imię której pozbywamy się z życia wszystkich zbędnych rzeczy, a potrzeby umiemy ograniczyć do minimum.
Welur świetnie sprawdzi się we wnętrzach, w których króluje drewno lub jeden, dominujący kolor. Można wtedy postawić na wyrazisty kolor tkaniny (w aranżacjach coraz częściej pojawia się soczysta, energetyczna żółć). Ze względu na miękką fakturę, materiał sprawdzi się też w pokojach sypialnianych, np. jako zagłówek łóżka.
+5
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas