Reklama

Reklama

Z aptek znika popularny lek. Oto przyczyna

Climara 50 – tak brzmi nazwa produktu, który wkrótce zniknie z polskich aptek. Kryły się pod nią plastry hormonalne, które pomagały kobietom złagodzić objawy menopauzy. Jak poinformował producent Climary 50, firma Bayer, plastry nie będą już dystrybuowane w Polsce.

Z polskich aptek wkrótce zniknie lek Climara 50 - plastry hormonalne, stosowane przez kobiety w okresie menopauzy.

"Z informacji od przedstawiciela firmy Bayer wynika, iż dystrybucja leku Climara-50 na rynek polski została zakończona i preparat nie będzie już dłużej dostępny w aptekach" - czytamy na stronie Gdzie po Lek. 

Zobacz również: Kolejne leki wycofane z aptek. Oto przyczyna

Jak czytamy na forach internetowych w wielu aptekach zapasy preparatu już się skończyły, a klienci, pytając farmaceutów o szansę na ich sprowadzenie, otrzymują informację, że nie ma możliwości zamówienia leku z hurtowni.

Reklama

Plastry Climara 50 wycofane z aptek. Kto je stosował?

Plastry Climara 50 były rekomendowane kobietom w okresie menopauzy i pomagały im łagodzić przykre dolegliwości, związane ze zmianami hormonalnymi, zachodzącymi w ich ciele.

Climara 50 w Polsce dostępny był na receptę, zawierał substancję czynną estradiolum i jak czytamy na ulotce, zalecany był w następujących przypadkach:

  • Hormonalna terapia zastępcza w leczeniu objawów niedoboru estrogenów u kobiet będących ponad rok po menopauzie
  •  Zapobieganie osteoporozie u kobiet po menopauzie z dużym ryzykiem złamań kości w przypadku nietolerancji lub przeciwwskazań do stosowania innych leków.


Zobacz również: Poznaj sześć przyczyn gromadzenia się wody w płucach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: leki hormonalne | lekarstwa | Apteka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy