Reklama

Zabierz na plażę prześcieradło z gumką. Ten trik jest genialny

Dlaczego na plażę warto zabrać ze sobą prześcieradło z gumką? Wiele osób nie ma pojęcia jak bardzo może ono ułatwić życie. Będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż koc czy ręcznik i sprawi, że relaks na plaży okaże się być dużo przyjemniejszym.

Spędzanie czasu na plaży jest dla większości osób idealną formą odpoczynku. Słuchanie szumu fal i zażywanie promieni słonecznych relaksuje i dodaje energii. Niekiedy jednak leżenie na piasku może być irytujące - szczególnie wtedy, gdy ciężko usunąć go z ciała lub też wsypie się do torebki, wpadnie w szczeliny obudowy telefonu lub przyklei się do koca. Istnieje kilka sprytnych patentów, które rozwiążą te problemy. Przydadzą się do tego akcesoria, które zdecydowanie warto ze sobą zabrać na plażę.

Zobacz też: Polskie plaże wśród najpiękniejszych plaż Europy. To tutaj warto pojechać!

Reklama

Prześcieradło z gumką na plaży

Najczęściej opalamy się na kocu lub ręczniku, a także rozkładamy parawan, który zapewni nieco prywatności i uchroni przed spadającym z każdej strony piaskiem. Jeśli jednak go nie masz, równie dobrze zamiast tego możesz wykorzystać prześcieradło z gumką. Brzmi dziwnie? Jak się okazuje z tego patentu korzysta coraz więcej osób.  

Aby zabezpieczyć koc przed osypującym się na niego piaskiem wystarczy położyć prześcieradło wewnętrzną stroną do góry, rozciągnąć je najbardziej jak tylko się da, a na rogach ustawić kamienie lub cięższe przedmioty, dzięki którym nie będzie się przesuwać.  

Plażowanie z prześcieradłem ma wiele plusów - nie tylko pomoże w utrzymaniu czystości, ale również zabezpieczy twoją przestrzeń przed robaczkami czy mrówkami.  

Jak ograniczyć osadzanie się piasku na ciele oraz różnych przedmiotach?

Zazwyczaj po powrocie z plaży do hotelu przynosimy ze sobą spore ilości piasku - w torebce, plecaku, na stopach czy ubraniu. Zanim więc zdecydujesz się zakończyć wylegiwanie, pamiętaj aby dokładnie wytrzepać wszystkie rzeczy - im dokładniej to zrobisz, tym mniej drobinek przyniesiesz ze sobą do pokoju.  

Jeszcze przed opuszczeniem plaży otrzep również dokładnie ciało, a najlepiej skorzystaj z natrysku. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, warto zabrać ze sobą talk dla niemowląt. Pocierając nim skórę szybko usuniesz z niej piasek.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy