Reklama

Reklama

Polskie plaże wśród najpiękniejszych plaż Europy. To tutaj warto pojechać!

Kojący szum fal i złoty piasek - już niedługo europejskie plaże zapełnią się spragnionymi morza i słońca. Wiele z nich może cieszyć się szczególnymi względami odwiedzających. Rekomendacje podróżnych zebrał portal European Best Destinations - wskazując najpiękniejsze europejskie plaże. W rankingu nie zabrakło również polskiego akcentu, docenionego przez turystów Półwyspu Helskiego.

Najpiękniejsze europejskie plaże. Oto pierwsza trójka

Aby wybrać 22 najpiękniejsze europejskie plaże, portal European Best Destinations poprosił o opinię ponad 12 tys. podróżników z 82 krajów. Ich głosy pozwoliły wyłonić najpiękniejsze plaże Europy. Niekwestionowane zwycięstwo odniosły plaże na wyspie Porto Santo. Oddalona o 43 km od Madery niewielka, malownicza wysepka o powierzchni nieco ponad 42 kilometrów, oferuje odwiedzającym 10-kilometrowe pasmo, pięknych piaszczystych plaż, które uwiodą każdego turystę.

Drugą plażą, która skradła serce podróżujących, jest rozciągająca się na długości 3,8 kilometra Bolonia Beach, leżąca 25 kilometrów od hiszpańskiego miasta Tarifa. Przybywających zachwyca jej dzikość i wyróżniające ją piękne wydmy. Jednym, ta szeroka piaszczysta plaża służy do spokojnego wypoczynku, inni znajdą tu idealne warunki do uprawiania sportów wodnych.

Reklama

Innym europejskim rajem do surfowania jest plaża Seixal na Maderze. Do odwiedzin zachęca nie tylko amatorów sportów wodnych, urzeka również tych, którzy cenią sobie mniej aktywny wypoczynek. Jej krajobraz charakteryzuje krystaliczna woda i wulkaniczny czarny piasek, którym zawdzięcza miano najpopularniejszej plaży Madery i trzecie miejsce w zestawieniu.

Choć ukryta jest w malowniczej zatoczce na terenie parku Parku Narodowego Gennargentu, sardyńska plaża Cala Goloritze nie umknęła uwadze podróżujących. Krystaliczna woda, złoty piasek, otoczona skałami i bujną roślinnością plaża jest jednym z piękniejszych miejsc Sardynii. Do tego na tyle urokliwym, że została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Według rankingu znajduje się na czwartej pozycji najpiękniejszych plaż Europy.

Amatorzy plażowania i pięknych, sielskich, wakacyjnych widoków docenili również ten, który roztacza się z plaży Cala Mitjaneta na wyspie Minorka. Tę wyspę pokochają miłośnicy spokojnego wypoczynku, bowiem Minorka wciąż nie jest tak oblegana jak jej większa wyspiarska siostra Majorka czy Ibiza.

W zestawieniu podróżni zauważyli również urok greckiej plaży Monolia okalającej brzegi Lichadonisii nazywanej greckimi Malediwami. Tuż za tym greckim rajem uplasowała się najpiękniejsza plaża włoskiej Apulii, Baia delle Zagare. Nikogo nie zdziwi fakt że w pierwszej dziesiątce znalazła się kreteńska plaża Elafonissi, która słynie z różowego piasku idealnie komponującego się z nieskazitelnym błękitem wody. To ona wyprzedziła plażę Santa Giulia na Korsyce.

Polski akcent w zestawieniu. Półwysep Helski w pierwszej dziesiątce!

W pierwszej 10. rankingu nie zabrakło również polskich akcentów. Podróżni nie pozostali obojętni na uroki Półwyspu Helskiego. Portal zachęca swoich czytelników, aby po przylocie do Gdańska - "jednego z najpiękniejszych miast Europy", wypożyczyć samochód i udać się na Półwysep Helski, który w opinii czytelników i redakcji jest rajem na ziemi. 

Na miejscu można wypożyczyć rower, oddać się sportom wodnym, korzystać z uroków plażowania i odkrywania "jednego z klejnotów czystej natury", jak opisano Półwysep Helski w jednej z opinii zamieszczonych w rankingu.


***
Zobacz również:

Wysyp odrobinę w ogrodzie. Ślimaki będą omijać twoje rośliny szerokim łukiem!
Dodaj do wody jeden składnik. Storczyki obsypią się kwiatami!
Jak uprawiać stokrotkę afrykańską na balkonie?

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: półwysep helski | Hel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy