Reklama

Zalety wynajmu długoterminowego. Dlaczego to się opłaca?

Dostępność samochodów, pełna opieka nad wynajmowanym pojazdem - od ubezpieczenia OC, AC oraz NNW po serwis techniczny oraz przewidywalność wydatków. To podstawowe zalety wynajmu długoterminowego. Wybór tej formy finansowania oznacza często również dodatkowe korzyści w postaci wymiany i przechowania opon czy auta zastępczego w razie ewentualnej awarii. Obok zalet wynajmu nie sposób przejść obojętnie – na tak zwane „auto na abonament” decyduje się coraz więcej osób.

Prezentacja partnera

Wynajem rośnie w siłę nie tylko na rynku motoryzacyjnym. Za przykład może posłużyć sposób, w jaki obecnie oglądamy filmy. Dość powiedzieć, że znalezienie funkcjonującej wypożyczalni z filmami na DVD czy Blu-ray graniczy z cudem, a wybór w sklepach jest o wiele mniejszy niż przed laty. Dlaczego? Ponieważ płyty zostały wyparte przez serwisy streamingowe, które oferują szybki i łatwy dostęp do potężnych bibliotek filmów, seriali i programów. Dziś fizyczne nośniki kupują jedynie najwięksi miłośnicy kina, a zdecydowana większość ogląda to, co znajduje się w ofercie największych platform. Zyskujemy dużo, a nie tracimy niemal nic.

Reklama

Mimo tego, że formalnie nie jesteśmy właścicielami samochodu, możemy liczyć na mnóstwo korzyści nieosiągalnych przy standardowej formie zakupu auta.

Najem długoterminowy, czyli "auto na abonament"

W przypadku wynajmu długoterminowego otrzymujemy możliwość jazdy nowym bądź sprawdzonym używanym samochodem, płacąc z góry ustaloną, niezmienną miesięczną ratę. Pamiętać musimy jedynie o tankowaniu, gdyż wszystko inne pozostaje w rękach firmy, z usług której korzystamy.

Zastanawiając się nad tym, co najbardziej uprzykrza życie posiadaczy samochodów na własność, z pewnością wymienimy znalezienie i wykup najbardziej atrakcyjnego i przystępnego cenowo ubezpieczenia, serwis pojazdu oraz naprawę niespodziewanych usterek, organizowanie transportu zastępczego w momencie, gdy auto znajduje się u mechanika czy wymianę i przechowywanie opon zimowych latem i letnich - zimą. Najem długoterminowy na platformie Automarket.pl zdejmuje z nas wszystkie uciążliwe obowiązki.

Wybór "abonamentu" to również okazja do cieszenia się jazdą samochodem, na którego zakup za gotówkę często nie możemy sobie pozwolić. W parze z ceną auta idzie bezpieczeństwo. Jego gwarancją są nowoczesne systemy i liczni asystenci dostępni na pokładzie samochodów z wyższych segmentów. Kwestia bezpieczeństwa ma znaczenie również w przypadku aut używanych - wszystkie, niezależnie od rocznika, są dokładnie sprawdzone pod względem technicznym i pochodzą z pewnego źródła.

Opłata za korzystanie, czyli interesuje nas tylko jazda

Warunki najmu długoterminowego mogą zostać elastycznie ustalone w zależności od potrzeb klienta. Jest to możliwe poprzez dostosowanie takich parametrów, jak czas trwania umowy, roczny limit kilometrów, czy w końcu wybór optymalnego pakietu usług dodatkowych.

Decyzja o podpisaniu kontraktu na rok, dwa, trzy lata lub dłuższy okres zależy tak naprawdę od tego, jak długo chcemy korzystać z wybranego pojazdu. Jeżeli nie mamy pewności, czy będzie nam potrzebny w dalszej przyszłości, warto zdecydować się na wybór najkrótszej możliwej umowy. Należy jednak pamiętać, że dłuższy czas spłaty oznacza przeważne niższą miesięczną ratę.

Jeśli planujemy wybrać miejskiego hatchbacka do poruszania się na krótkich dystansach, sporadycznie wybierając się w dłuższą trasę, możemy zmniejszyć deklarowany limit pokonanych w ciągu roku kilometrów. Niższy przebieg oznacza również niższą miesięczną ratę.

Decydując się na wynajem auta na platformie Automarket.pl, można zdecydować się na pakiety Basic oraz Comfort. Pierwszy z nich obejmuje ubezpieczenie OC, AC i NNW oraz koordynację likwidacji szkód. Wybierając bogatszy pakiet Comfort, otrzymamy dodatkowo pełną obsługę serwisową, usługę wymiany i przechowywania opon oraz - gdy zajdzie taka konieczność - samochód zastępczy na czas naprawy wynajmowanego auta po szkodzie komunikacyjnej.

Im więcej wydamy na start, tym mniej będziemy płacić miesięcznie. Jeżeli jednak nie chcemy ponosić dużego, jednorazowego wydatku, wybierając wynajem na platformie Automarket.pl możemy z niej zrezygnować.

Auta w wynajmie dostępne od ręki - dla przedsiębiorstw i osób prywatnych

Dodatkowe korzyści, jakie wiążą się z wynajmem długoterminowym, zauważą nie tylko osoby prywatne, ale i przedsiębiorcy. To przewidywalne koszty, co pozwala na sprawne zaplanowanie wszystkich wydatków na przyszłość i ułatwia utrzymanie płynności finansowej. Dodatkowo, miesięczną opłatę, czyli ponoszone w wyniku wynajmu wydatki, wliczyć można w koszty funkcjonowania firmy.

O czym jeszcze warto wiedzieć? Przede wszystkim o tym, że niemal każdy samochód na platformie online Grupy PKO Banku Polskiego Automarket.pl jest dostępny od ręki, a umowę wynajmu można zawrzeć przez internet. Po zakończeniu kontraktu można go przedłużyć, wymienić wynajmowany pojazd na inny, wykupić bądź oddać.

Płacenie za korzystanie z danej rzeczy, a nie jej posiadanie, to bez wątpienia jeden z najsilniej rysujących się trendów współczesnego świata, o czym świadczy choćby ogromna popularność serwisów streamingowych czy wirtualnych bibliotek gier, do których wykupuje się czasowy dostęp. Nie każdy ma jednak świadomość, że w podobny sposób można korzystać z auta. Najem długoterminowy jest więc odpowiedzią na potrzeby współczesnych konsumentów. Rezygnacja z posiadania to bowiem atrakcyjna "cena", za którą otrzymujemy możliwość cieszenia się jazdą bez zmartwień o wszystkie inne aspekty związane z obsługą samochodu.

Prezentacja partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy