Reklama

Zaręczyny bez pierścionka

Zamiast wydawać pieniądze u jubilera, niektórzy chcą okazać miłość w zupełnie inny sposób. Nie zawsze rzeczowy. Takie oświadczyny mogą być nawet bardziej wzruszające od tradycyjnych. Czym zastąpić pierścionek z brylantem?

Wielu z nas trudno sobie wyobrazić ten niezwykły moment bez okolicznościowej błyskotki. Pierścionek zaręczynowy, choć jego symbolika nie wszystkim odpowiada, na trwałe wpisał się do tradycji. Ma być dowodem miłości, przywiązania i wierności. Jednak nie każda narzeczona go dostaje.

Coraz więcej par rezygnuje z pamiątkowej biżuterii, a przyjęcie oświadczyn upamiętniają w zupełnie inny sposób. Nie zawsze namacalny, bo czasami ukochanemu bardziej zależy na podarowaniu wspomnień. Alternatywnych rozwiązań jest naprawdę sporo, a najciekawsze znajdziesz poniżej.

Reklama

Która opcja wydaje ci się najlepsza?

Rodzinna pamiątka

Nie chodzi o jej wartość materialną, ale przede wszystkim emocjonalną. Zaręczynowym podarunkiem może być tak naprawdę cokolwiek o wartości historycznej. Perły prababci czy klaser ze znaczkami, które kolekcjonował dziadek.

Inna biżuteria

Dla niektórych tradycyjny pierścionek może być wręcz symbolem zniewolenia. Na szczęście to nie  jest jedyny sposób, aby podarować wybrance coś ładnego. Równie dobrze możesz postawić na zdobioną bransoletkę czy eleganckie kolczyki.

Wymarzona wycieczka

Nienamacalny, ale niezwykle wymowny sposób wyrażenia miłości. Podróże zaręczynowe cieszą się coraz większą popularnością. Wspólne przeżycia zbliżają i cementują związek. Pozwalają także nabrać sił, zanim zaczniecie planować ślub.

Tatuaż

Oryginalny zamiennik pierścionka zaręczynowego, ale później także obrączek. W ostatnich latach hitem są trwałe wzory wytatuowane na palcach zakochanych. Mają jedną przewagę nad tradycyjną biżuterią – nigdy ich nie zgubisz.

Kamień na szczęście

Ludzie wierzący w moc minerałów obdarowują się także darami natury. Kamień nie musi być szlachetny – najważniejsze, by pasował do wybranki i miał odpowiednie działanie. Niektóre z nich podobno gwarantują udane małżeństwo.

Rękodzieło

Kiedy narzeczony jest uzdolniony manualnie, może wyrazić swoją miłość w artystyczny sposób. Zaręczynowy obraz czy rzeźba? Czemu nie! To sentymentalna pamiątka, która pozostanie z wami na długo.

Datek na szczytny cel

Zamiast wydawać majątek na pierścionek z wielkim brylantem, niektórzy chcą zainwestować te pieniądze w innych. Zwłaszcza potrzebujących. Wybranek przekazuje środki, które zaoszczędził rezygnując z zakupu błyskotki, na cel wybranej fundacji.

***
Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zaręczyny | pierścionek zaręczynowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy