Reklama

Reklama

Zdrowy sen dzięki roślinom

Ustawione w sypialni mogą emanować dobrą energią i dbać o jakość powietrza w tym ważnym dla nas pomieszczeniu. Oto brygada zielonych specjalistów!

Drzewko szczęścia

Energię wytwarzaną przez okrągłe listki grubosza doceniono nawet w feng-shui. Zgodnie z tą sztuką, drzewko szczęścia niweluje negatywne wibracje. Grubosz jest niekłopotliwy. Znajdź mu jasne stanowisko, rzadko (ale za to dość obficie) podlewaj.

Skrzydłokwiat

Ten niepozorny kwiat potrafi oczyścić sypialnię ze szkodliwych oparów (wydzielanych np. przez meble, wykładziny, urządzenia). Delikatnie przefiltrowane światło, wysoka wilgotność podłoża i powietrza - oto jego wymogi.

Bluszcz

Pełni podwójną rolę: oczyszcza powietrze i je nawilża. Uniwersalna roślina może stać w ciemnym miejscu. Pamiętaj jednak, by był poza zasięgiem dzieci

Reklama

Storczyk Dendrobium

Nie dość, że tak efektowny, to jeszcze nawilża powietrze! Pielęgnację storczyków ułatwia zasadzenie ich w przezroczystej doniczce. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy korzenie rośliny wyschły - dopiero wtedy należy go podlać.

Anginka

Pachnąca pelargonia (geranium) roztacza wokół siebie świeży zapach. To olejki eteryczne, które działają nie tylko przeciwzapalnie, ale i lekko nasennie. Ciepłe, nasłonecznione stanowisko przysłuży się dobrej kondycji anginki.
Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy