Zima niegroźna dla butów

Herbata, mleko, a nawet... stosowany w kocich kuwetach żwir pomogą zatroszczyć się o noszone teraz kozaki i ciepłe botki.

Niemiły zapach

Usuwanie: Do wnętrza butów nasyp najtańszej herbaty (liściastej), zawiń w folię i odłóż na dobę. Susz wchłonie niemiłe wonie. 

Zapobieganie: Pod dodatkową, bawełnianą wkładkę wsyp 1/2 łyżeczki suszonej szałwii. Wymień ją przed kolejnym założeniem butów.  

Ślady soli

Reklama

Usuwanie: Z zamszu - przecieraj biały nalot gumową szczotką delikatnie zwilżoną octem. Ze skór licowych - przemywaj je ręcznikiem papierowym zwilżonym mlekiem. 

Zapobieganie: Gładkie skóry będą mniej chłonąć sól i inne substancje, jeśli wetrzesz w nie... odżywkę do włosów. Szwy dobrze jest pokryć bezbarwnym lakierem do paznokci - zadziała jak impregnat. 

Przemoczenie

Usuwanie: Wyjmij wkładki z butów i wsyp do wnętrza obuwia silikonowy żwir dla kotów. Wymieniaj go co kilka godzin na świeży. Po dobie wytrzep osuszone obuwie. 

Zapobieganie: Na licową, nielakierowaną skórę nanieś preparat typu WD-40 (silikonowy smar w spreju). Rób to nad rozłożoną gazetą. Bez takiej ochrony podłoga stałaby się śliska!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje