Reklama

Reklama

Zrób to sam: Podróżny korek i żelazko bez żelazka

Wyjazdy służbowe lub urlopowe wiążą się niekiedy z pewnymi niedogodnościami. Między innymi z pewnymi kłopotami, na które możemy się natknąć, chcąc szybko zaprać plamę na naszych ubraniach lub potrzebując ekspresowego prasowania, gdy na horyzoncie brak widoków na jakiekolwiek żelazko. Istnieją jednak sprytne sposoby, by sobie z tym poradzić.

Prasowanie bez prasowania

Przydatnym trickiem, jaki powinien znaleźć się w repertuarze każdego podróżnika, jest z pewnością umiejętność prasowania ubrań bez użycia żelazka. Często zdarza się, że gdy dotrzemy na miejsce firmowego spotkania lub wypoczynku, gładkość naszych ubrań pozostawia wiele do życzenia, nawet jeśli prasowaliśmy je przed wyruszeniem w drogę i przyłożyliśmy się do ich dokładnego złożenia w kostkę.

Sprawdź także: Ukryte funkcje i możliwości zmywarki. O tym mogłaś nie wiedzieć

Reklama

Jeżeli na miejscu nie mamy dostępu do żelazka i deski do prasowania - a w wielu hotelach tak właśnie jest - wystarczy, że powiesimy nasze ubrania na wieszaku w łazience w czasie, gdy będziemy brać gorący prysznic. Para wodna, jaka wypełni małe pomieszczenie "wyprasuje" i wygładzi nasze rzeczy prawie tak dobrze, jakbyśmy użyli do tego żelazka z prawdziwego zdarzenia. 

"Podróżny korek": Monety i worek

Z pewnością niejedna i niejeden z nas miał do czynienia także z inną kłopotliwą sytuacją w czasie wyjazdu. Chodzi o poplamienie swojego ulubionego lub bardzo potrzebnego ubrania. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście szybkie, ręczne zapranie plamy. Może to uratować nas na przykład przed koniecznością prania całej sukienki lub wizytowej koszuli, a nawet jeśli nie, to taka wstępna przepierka zwiększa wielokrotnie szanse na to, że plama w całości zniknie po praniu w pralce. I tu może pojawić się nowy problem. W wielu hotelach, motelach i ośrodkach wypoczynkowych w naszych łazienkach możemy nie znaleźć korka do umywalki, ani żadnego mechanizmu, który zablokuje odpływ wody.

Przeczytaj również: Szybkie i skuteczne czyszczenie kuchenki gazowej  

Możemy wtedy sięgnąć po następujący sposób - na dnie umywalki lub zlewu należy rozłożyć plastikowy woreczek bądź reklamówkę i obciążyć ją zwykłymi monetami. Dzięki temu stworzymy tymczasowy substytut korka, który, choć nie idealny, zapewni nam możliwość przeprowadzenia szybkiej operacji zapierania plamy na ubraniu. Może wybawić to nas z dużych kłopotów, zwłaszcza gdy na służbowym wyjeździe zalaliśmy sobie garsonkę lub garnitur, a nasza prezentacja zbliża się wielkimi krokami.

Czytaj też: Jak myć okna bez smug?INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: DIY | porady | wyjazdy służbowe | wakacje | urlop

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy