Zwiń w kulkę i rusz do łazienki. Uporczywe osady znikną bez szorowania

Zastosowania folii aluminiowej wykraczają daleko poza pieczenie i przechowywanie żywności. Mniej oczywiste patenty pozwolą w prosty sposób uprzyjemnić i usprawnić domowe porządki. Do czego posłuży kawałek folii w łazience? Zdziwisz się, jak łatwo doprowadzisz do porządku zaniedbane zakamarki.

Z nieskrywaną niechęcią myślisz o konieczności wyszorowania łazienki?
Z nieskrywaną niechęcią myślisz o konieczności wyszorowania łazienki? 123RF/PICSEL

Jak wykorzystać folię aluminiową? Pomoże na domowe bolączki

Podejrzewamy, że jest obecna w większości kuchni. Pieczenie z folią aluminiową umożliwia przygotowania popisowych dań, może posłużyć również do szybkiego wykonania foremek. Warto jednak spojrzeć szerzej na ten popularny i łatwo dostępny przedmiot. Okazuje się, że folia aluminiowa do sprzątania jest w stanie wyeliminować najbardziej uporczywy brud.

Jak wykorzystać folią aluminiową w domu? Poznaj najsprytniejsze triki
Jak wykorzystać folią aluminiową w domu? Poznaj najsprytniejsze triki123RF/PICSEL

Zwiń w kulkę i rusz do łazienki. Osady znikną w mig

Z nieskrywaną niechęcią myślisz o konieczności wyszorowania łazienki? Ten trik dedykowany jest zwłaszcza tym osobom, które uznają porządki w tej części domu za największe zło. Folia aluminiowa zastąpi druciaki, szczotki i szmatki. Jednocześnie sprawi, że na dobre pożegnasz mozolne szorowanie. Nadmiar detergentów też nie będzie konieczny.

Wystarczy, że kawałek folii zwiniesz w kulkę — w ten sposób stworzysz własne akcesorium do czyszczenia baterii łazienkowych. Zwilż kran wodą i przetrzyj folią. Osad z mydła i kamienia zniknie, a po chwili zauważysz, że ten problematyczny obszar lśni czystością jak nowy. Używając folii aluminiowej do sprzątania, nie musisz bać się zarysowania powierzchni.

Jak wyczyścić przypalony garnek? Folia aluminiowa będzie nieodzowna

Oto kolejne zastosowanie niepozornej folii aluminiowej. Do dna garnka lub patelni przywarł tłuszcz i resztki żywności? Nie musisz spisywać naczyń na straty ani sięgać po radykalne środki.

W tym przypadku kulka z folii również zastąpi druciak, a jednocześnie będzie bezpieczna dla powierzchni. Do garnka wlej odrobinę wody z płynem do mycia naczyń i energicznie przecieraj folią. Spalenizna będzie odchodzić płatami. Patent wykorzystać możesz także do czyszczenia zabrudzonego rusztu do grilla czy naczynia żaroodpornego. Folia zwinięta w kulkę pomoże też dotrzeć do zakamarków piekarnika, w których zebrał się brud.

Wrzuć do pralki, by pozbyć się popularnego problemu

Nieczęsto mówi się o tym, że folia aluminiowa ma bardzo dobre właściwości antystatyczne. Jak wykorzystać to na własną korzyść? Przygotuj 3-4 dość duże kule i wrzuć je do bębna pralki lub suszarki. Dzięki temu pranie nie będzie się elektryzować.

Ekologicznie: Porządki bez chemii
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas