Reklama

Te książki łamią tabu kobiecości. Oto najlepsze propozycje

W najnowszym odcinku video podcastu „Kobiety z książkami”, Aga Szynal opowiada o literaturze, która skupia się na aspektach kobiecości, które zazwyczaj są pomijane - uznawane za tematy tabu. Jakie pozycje znalazły się na jej liście?

"Kobieta z książkami" - nowy videocast Agi Szynal

"Kobieta z książkami" to nowa propozycja w serwisie Kobieta Interia. W krótkich odcinkach prowadząca, Aga Szynal, opowiada o najbardziej interesujących, oryginalnych, intrygujących i przede wszystkim wartościowych tytułach tworzonych przez kobiety. Skąd taki wybór?  - Choć czytam od zawsze i to bardzo dużo, to dopiero po trzydziestce, po urodzeniu dwójki dzieci zdałam sobie sprawę, że starając się czytać tak zwaną "dobrą literaturę" czytam prawie wyłącznie mężczyzn. I w pewnym momencie zabrakło mi w książkach kawałka mojego, kobiety, doświadczenia. Zaczęłam więc świadomie poszukiwać i znajdować olśnienia. I tymi olśnieniami będę się chciała w moim podcaście dzielić - tłumaczy prowadząca.

Reklama

Aga Szynal to autorka i samowydawczyni powieści "Ja sama". Twórczyni instagramowego profilu o literaturze kobiet: @kobiecasilawsparcia. Dzieli się na nim swoimi olśnieniami dotyczącymi książek pisanych przez kobiety. Koncentruje się na szeroko pojętej literaturze pięknej, ale nie unika również literatury faktu: autobiografii, wywiadów, zbiorów esejów czy felietonów.

Zobacz również: Podkast Agi Szynal - "Kobieta z książkami". Dobre książki wagi lekkiej

Książki o kobiecych tematach tabu - Aga Szynal

W szóstym odcinku video podcastu "Kobieta z książkami", Aga Szynal opowiada o takich książkach, które skupiają się na zazwyczaj pomijanych lub wręcz uznawanych za tabu aspektach kobiecości. Na liście znajdzie się powieść, reportaż, czy książka dotykająca tematyki seksualności. 

Zobacz również: "Kobieta z książkami" Aga Szynal - Polskie pisarki, na które warto zwrócić uwagę

Oto propozycje lektur od Agi Szynal.

Cały odcinek podcastu dostępny poniżej:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy