"Rolnicy.Podlasie": Co wydarzy się w nowym odcinku?

Agnieszka i Jarek wyprowadzają ogiera Bambika. Jarek biegnie z nim, a Agnieszka ocenia ruch konia. Bambik w ten sposób jest przygotowywany na wystawę. Potem ładują do maszyny saletrę i jadą na łąki rozsypać nawóz. To konieczne, aby trawy rosły lepiej po pierwszym pokosie. Co jeszcze słychać u gospodarzy z Podlasia? Tego dowiesz się, oglądając najnowszy odcinek serii dokumentalnej "Rolnicy.Podlasie" w niedzielę o godz. 20 w FOKUS.TV.

Nowy odcinek serii dokumentalnej "Rolnicy.Podlasie" już w niedzielę o godz. 20 w FOKUS TV
Nowy odcinek serii dokumentalnej "Rolnicy.Podlasie" już w niedzielę o godz. 20 w FOKUS TVmateriały prasowe

Bronowo: Agnieszka i Jarek wyprowadzają ogiera Bambika. Jarek biegnie z nim, a Agnieszka ocenia ruch konia. Bambik w ten sposób jest przygotowywany na wystawę. Potem ładują do maszyny saletrę i jadą na łąki rozsypać nawóz. To konieczne, aby trawy rosły lepiej po pierwszym pokosie.

Pokaniewo: Monika, Tomek i Wiesiek uprzątają dom i gospodarstwo dziadka. Planują urządzić tam stajniedla tych właścicieli koni, którzy zechcą spędzić konne wakacje w ich okolicy. Tomek uczy Monikę pracy z ładowarką. Potem przygotowują tradycyjny podlaski posiłek. Kwas czyli śmietana z odrobiną octu lub zsiadłe mleko z tartym świeżym ogórkiem i dodatek ziemniaki obficie polane tłuszczem i skwarkami.

Plutycze: Sławek przynosi tajemnicze opakowanie. W przesyłce kalendarz scienny  z kobiecymi aktami, który Gienek obiecuje powiesić nad swoim łóżkiem. Andrzej z pomocą Sławka wymienia noże w kosiarce przygotowując ją do sianokosów. Idzie mu to z trudem, bowiem zapodział mu się specjalny klucz konieczny do tej pracy. Potem po zamontowaniu kosiarki do ciągnika razem z Gienkiem udają się na łąki. Andrzej zaczyna koszenie. Gienek pokazuje jak się kosi kosą i uczy Sławka. Andrzej udaje się do fryzjera. Nareszcie po 8 miesiącach ma przyzwoicie obcięte włosy.

W kolejnej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi. 

Interia jest patronem medialnym serialu - na stronie rolnicypodlasie.interia.pl znajdziecie odcinki z poprzednich sezonów serialu oraz to, czego widzowie nie zobaczyli w telewizji.

Oglądaj nowy sezon serialu "Rolnicy. Podlasie" w niedzielę o 20:00 - tylko w telewizji FOKUS TV.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}