Wyjątkowe zjawisko między fizyką a astrologią. Czym jest "puls Ziemi"?

O rezonansie Schumanna pisze zarówno NASA, jak i astrolodzy. Zjawisko pomiędzy światem nauki a światem duchowości od lat fascynuje ludzkość. Czym jest rezonans Schumanna, zwany potocznie "pulsem Ziemi"?

Czy rezonans Schumanna ma wpływ na człowieka?
Czy rezonans Schumanna ma wpływ na człowieka?123RF/PICSEL

Naukowe zjawisko, czy coś więcej?

Globalne zjawisko rezonansu elektromagnetycznego Ziemi zostało nazwane na cześć fizyka Winfrieda Otto Schumanna, który odkrył je matematycznie w 1952 roku. Rezonans Schumanna stanowi główne tło w części widma elektromagnetycznego naszej planety.

Częstotliwość 7,83 Hz została nazwana "biciem serca Ziemi". Niektórzy naukowcy uważają, że fale te w rezonansie Schumanna, mogą mieć wpływ na ludzkie zachowanie.

Dlaczego niektórzy doszli do takich właśnie wniosków i co one oznaczają dla ludzi?

Puls Ziemi a częstotliwość fal mózgowych człowieka

Częstotliwość Ziemi przez długi czas była stała i wynosiła 7,83 Hz. Jest to też dokładnie częstotliwość fal alfa ludzkiego mózgu. Trudno w takim przypadku nie szukać połączeń i wzajemnego wpływu.

Częstotliwość fal mózgowych alfa/theta oznacza stan relaksu, senności i  wtedy też następuje regeneracja komórek w organizmie człowieka. Osoby zajmujące się duchowością zauważyły, że przy zmianach zachodzących w częstotliwości, można odczuwać gorsze samopoczucie.

Rezonans zmienia się wraz ze zmianami w jonosferze, przy czym główną rolę odgrywa intensywność promieniowania słonecznego. Na przykład w nocy ta część jonosfery staje się cieńsza. Na siłę rezonansu wpływają również najgorętsze punkty oświetleniowe na świecie w Azji, Afryce i Ameryce Południowej, których burze mają charakter sezonowy i zależy od tego, czy jest noc, czy dzień.

Fale te badano naukowo również pod kątem ich wpływu na ludzi. Badanie z 2006 roku wykazało, że częstotliwości mogą być powiązane z różnymi rodzajami fal mózgowych. Naukowcy opisali "spójność w czasie rzeczywistym między zmianami widma Schumanna i aktywności mózgu w paśmie 6-16 Hz".

Autorzy badania z 2016 roku z Behavioral Neuroscience Laboratory na kanadyjskim Uniwersytecie Laurentian odkryli, że 238 pomiarów przeprowadzonych na 184 osobach w okresie 3,5 roku "wykazało nieoczekiwane podobieństwa we wzorach widmowych i natężeniu pól elektromagnetycznych generowanych przez ludzki mózg i jamę ziemsko-jonosferyczną".

Nie są więc to tylko podejrzenia osób zajmujących się duchowością i światem astrologii, ale także rzetelne badania naukowe. Niektórzy łączą rezonans Schumanna o częstotliwości 7,83 Hz z hipnozą, medytacją, a nawet ludzkimi hormonami wzrostu.

Jedno jest pewne - rezonans Schumanna wciąż jest ciekawym obszarem badań naukowców. Odkrycia, które mogą nastąpić w przyszłości mogą przyczynić się do połączenia wiedzy naukowej z astrologią lub duchowością, na co liczy wiele osób zajmujących się tym tematem.

Wszystko o znakach zodiaku>>>
Wszystko o znakach zodiaku>>>123RF/PICSEL
Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas