Reklama

Artur Andrus o Alicji Majewskiej i Włodzimierzu Korczu: ich wciąż interesuje, co będzie dalej

- W nich jest cały czas dziecięca radość z wszystkiego nowego, co wydarza się w ich życiu - mówi o Alicji Majewskiej i Włodzimierzu Korczu Artur Andrus. - Wciąż ich interesuje, co będzie dalej. Stąd tytuł książki.

W listopadzie 2022 r. ukazała się płyta  "Piosenki Korcza i Andrusa", a kilka dni po jej premierze światło dzienne ujrzała książka Artura Andrusa "Koneserzy kolejnego dnia" - swoista artystyczna biografia Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. O płycie, książce i trasie koncertowej, ale też o tym, "jak to kiedyś było" i o Zbigniewie Wodeckim Alicja Majewska i Artur Andrus rozmawiają w "Zbliżeniach" z Alicją Resich.

"Za zapowiedź wystarczą dwa słowa: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz"

Opowieść Artura Andrusa o ukochanym przez polską publiczność duecie Majewska-Korcz odkrywa przed nami niezwykłą, ciepłą, przyjacielską i pełną humoru relację tej pary artystów. Z właściwym sobie dowcipem, językową elegancją i brawurą prowadzi nas przez ich artystyczne i życiowe drogi.

Reklama

- Że wy jesteście tacy dowcipni - ty i Włodek - to ja nie miałam pojęcia - mówi już na początku rozmowy Alicja Resich w nawiązaniu do książki Andrusa. Okazuje się, że występujący od ponad 40 lat razem Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz przekomarzają się w niezwykle uroczy i zabawny sposób. Zabawny dla postronnych, bo Alicja Majewska przyznaje, że bywa też... boleśnie, bo spory dotyczą spraw zawodowych. 

- Ode mnie mniej wymaga - mówi Artur Andrus.

Artur Andrus: mam złe palce do akordeonu i złe nogi do żabki

Wiedzieliście, że Włodzimierz Korcz śpiewa, a Alicja Majewska mu akompaniuje? Piosenka ma tytuł "Chłopcy z naszej ulicy", o czym wspomina Artur Andrus. A on sam - czy gra na jakimś instrumencie? 

"Zbyszek znał swoją wartość, ale czuł też niedosyt"

W książce Artura Andrusa "Koneserzy kolejnego dnia" oprócz historii Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, wspominani są też inni artyści, m.in. Zbigniew Wodecki. O jego wielkim talencie i ogromnej przy tym skromności mówi Alicja Resich, jako dziennikarka, ale i jego przyjaciele, znający go z życia prywatnego czy scenicznego. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alicja Resich | Podcast zbliżenia alicja resich | Zbliżenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy