Reklama

Holoubek u Resich: robiąc film czy serial zawsze myślę o widzu

Gościem najnowszego odcinka podcastu wideo "Zbliżenia" Alicji Resich jest Jan Holoubek, reżyser, twórca takich serialowych hitów jak „Wielka woda”, czy „Rojst”. W rozmowie opowiada m.in. o sławnym ojcu, wielkim aktorze Gustawie Holoubku, miłości do aktorki Magdaleny Różczki i nowym serialu „Rojst Millenium”.

Jan Holoubek - operator, reżyser, scenarzysta. O tym ostatnim ze swoich fachów mówi, że bywa fascynującą przygodą, ale też... męką. W rozmowie z Alicją Resich zdradza tajniki swojej pracy (jak stworzyć fale, deszcz i wiatr), otwiera się na temat życia prywatnego (związek z aktorką Magdaleną Różczką) i relacji z ojcem, wielkim aktorem Gustawem Holoubkiem. 

W jaki sposób złapał filmowego bakcyla?

- To się wydarzyło między 11 a 13 rokiem życia - mówi Jan Holoubek. - Nie podkradałem im kamery, po prostu jednorazowo ukradłem i już nie oddałem - mówi reżyser, dementując plotki i podkradaniu.

Reklama

Wtedy też nauczył się podstaw kręcenia filmów. Przyznaje, że filmy były mocno niedoskonałe, ale wszyscy je tworzący starali się, by jak najbardziej przypominały te profesjonalne, które można było zobaczyć w kinach. 

- Ważnym momentem było kółko filmowe, prowadzone przez Józefa Dębskiego. Wprowadzał młodych ludzi w świat kina artystycznego, nie tylko komercji, dostępnej wtedy na kasetach wideo. 

Jan Holoubek przyznaje, że lubi komercję, nie ma nic przeciwko. 

Jan Holoubek kocha aktorów

Nic dziwnego, skoro jest z domu wielkich aktorów - Magdy Zawadzkiej i Gustawa Holoubka - zwraca uwagę Alicja Resich. 
Co takiego go ujmuje w aktorach? Za co ich kocha? 

- Uwielbiam pracować z aktorami i współistnieć z nimi na planie. Zdaję sobie sprawę z tego, jaki to jest trudny zawód. To nie są ludzie, którzy chcą zrobić krzywdę projektowi czy swoim postaciom i trzeba za tym podążać. 

Kto zagra w nowy "Rojście"?

"Doppelganger. Sobowtór" z Jakubem Gierszałem jest gotowy, czeka na premierę pod koniec września tego roku. Skończył zdjęcia do ostatniego sezonu "Rojsta". Przygotowuje miniserial o zatonięciu promu Heweliusz. Przyznaje, że pierwszy raz od dawna ma komfort tworzenia tylko tego - nie robi kilu rzeczy na raz. 

Jan Holoubek znany jest z tego, że lubi pracować ze sprawdzoną ekipą. Czy tak jest w jego najnowszych projektach? O ile o "Heweliuszu" nie może wiele powiedzieć, o tyle o "Rojście" już co nieco może zdradzić. Okazuje się, że wrócą starzy, ukochani przez widzów bohaterowie - w tych rolach Dawid Ogrodnik, Andrzej Seweryn, Magdalena Różczka, Łukasz Simlat. Ale będzie też powrót kilku postaci z pierwszego sezonu i jest duża liczba nowych aktorów. To naprawdę ekscytująca obsada? 

Holoubek o ojcu: on mnie nie wychowywał, był obok, chciał być przykładem

- Był przede wszystkim zajęty i aktywny bardzo długo - wspomina ojca. - Większość czasu mojego dzieciństwa i on, i mama pracowali. Nie wychowywał mnie, był obok, tak rozumiał wychowanie. Miał bogate życie zawodowe, był też sporo starszy ode mnie - to był zupełnie inny układ. 

***

"Zbliżenia" Alicji Resich to inspirujący goście i szczere rozmowy na osobiste tematy. W cyklu podcastów video osobowości ze świata kultury i show-biznesu dzielą się najważniejszymi doświadczeniami oraz ujawniają wartości i cechy, które doprowadziły je do obecnego miejsca w karierze i życiu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Podcast zbliżenia alicja resich | Alicja Resich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy