Reklama

Żyj świadomie

WoshWosh znowu zbierze buty dla bezdomnych

Od 4 do 18 listopada firma WoshWosh, zajmująca się czyszczeniem, odnową, naprawą i customem obuwia poprowadzi akcję zbiórki obuwia dla bezdomnych w całej Polsce. Używane buty na jesień i zimę odświeżą tak by nadać im drugie życie i przekazać najbardziej potrzebującym.

To już druga edycja akcji zbiórki obuwia dla bezdomnych, które organizuje WoshWosh w swoich lokalizacjach w całej Polsce. W zeszłym roku liczba podarowanych używanych butów przeszła wszelkie oczekiwania. Zebrano aż 1082 pary butów, które po odnowieniu przekazano bezdomnym.

W tym roku akcja ma szansę na jeszcze większy zasięg. Zbiórka będzie trwała aż 2 tygodnie, a buty będzie można przekazać w każdym punkcie odbioru WoshWosh. Zima to trudny czas dla bezdomnych, każdego roku na ulicach umiera kilkadziesiąt osób z powodu odmrożenia i wyziębienia. Porządne i ciepłe buty chroniące stopy mogą zwiększyć szansę na przetrwanie w tym trudnym sezonie. Dlatego WoshWosh skupia się na zbiórce obuwia jesienno-zimowego, by pomóc z pomocą na czas.

Reklama

Akcja Przynieś buty dla bezdomnego ma też na celu zwrócenie uwagi na problem konsumpcji i zakupoholizmu oraz edukacji w zakresie idei zero-waste. Dzięki akcji znoszone przez lata buty, które często lądują w śmietniku, mogą dostać drugie życie i realnie przydać się komuś, kto ich w tym czasie bardzo potrzebuje.

Akcja startuje 4 listopada i potrwa do 18 listopada. Obuwie można dostarczyć do punktów WoshWosh z listy lub wysyłać z dopiskiem “buty dla bezdomnego" na adres ul.Solec 81b l.p.60 00-382 Warszawa. 

Lista punktów WoshWosh

Główne lokalizacje WoshWosh - Warszawa Powiśle

●       ul.Solec 81b p.60 (CH Arkada)

●       ul. Międzyborska 57/65

Pick Up Pointy WoshWosh

Warszawa:

- ul. Puławska 118 (Nasza Pralnia)

- Al. KEN 36/lok.6 (Nasza Pralnia)

- Trakt Brzeski 50A (Ale Pralnia)

- ul. Broniewskiego 59a (Pralnia Luna 2)

- ul. Szpotańskiego 4 CH Ferio (Pralnia Pingwin)

Lublin:

- ul. Królowej Bony 8 (Strefa Prania)

Swarzędz:

- Rynek 25 (Pralnia Kierzkowski)

Gdańsk:

- ul. Czerwony Dwór 24 (Pralnia Biellux)

 

 

 

 

 

 

INTERIA.PL/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama