Reklama

Reklama

Miłość od A do Z: O seksie bez tabu

Masz wrażenie, że ciągle wiesz za mało o życiu seksualnym? Są pytania, które chciałabyś zadać, ale nie masz odwagi? Oto praktyczny alfabet odpowiadający na wiele z nich...

A jak antykoncepcja

Reklama

Niezależnie od tego, czy kochasz się pierwszy, czy kolejny raz, musisz się zabezpieczyć. Najlepszą dla ciebie metodę antykoncepcji pomoże ci wybrać ginekolog - powinnaś do niego pójść, zanim rozpoczniesz współżycie. Do niego zwróć się także, jeśli doszło do wytrysku, a ty się nie zabezpieczyłaś.

B - jak buziaki

Przestań się denerwować, kiedy masz pocałować chłopaka. To nie wymaga żadnych nadzwyczajnych umiejętności, chodzi przede wszystkim o uczucia. Daj się ponieść urokowi chwili, a z czasem staniesz się prawdziwą mistrzynią pocałunków. I pamiętaj, że facet może być zestresowany tak samo jak ty...

C - jak cykl

Miesięczny cykl u kobiety (a konkretnie zmieniający się w jego trakcie poziom hormonów: estrogenu i progesteronu) ma wpływ na jej apetyt seksualny. W środku cyklu ochota na pieszczoty jest największa, a maleje wraz z przybliżaniem się miesiączki.

D - jak dziewica i jak defloracja

Abyś straciła dziewictwo, chłopak musi przerwać twoją błonę dziewiczą. To mit, że pojawia się wtedy dużo krwi - czasem błona jest tak elastyczna, że nie ma żadnych śladów. Podobnie rzecz ma się z bólem: każda dziewczyna odczuwa to inaczej, niekiedy nie ma w ogóle dyskomfortu.

D - jak depilacja intymna

Nastolatki często mają kontakt z różnymi materiałami o charakterze pornograficznym (patrz: X). A ponieważ modelki są tam kompletnie pozbawione owłosienia, wielu chłopaków uważa, że to standard i że tak powinna wyglądać każda dziewczyna. Otóż nie, wyłącznie ty o tym decydujesz!

E - jak strefy erogenne

To szczególnie wrażliwe miejsca na ciele, których dotykanie powoduje podniecenie seksualne (jesteś pod tym względem wrażliwsza niż chłopak). U obu płci strefy erogenne to m.in. usta, pośladki, szyja i kark oraz uszy. U mężczyzn również penis i (czasem) sutki, a u kobiet piersi, pochwa oraz łechtaczka. Ta ostatnia znajduje się nad cewką moczową. Bardzo mocno unerwiona, silnie reaguje na bodźce (za mocne są odczuwane jako przykre). Niektóre kobiety jedynie w wyniku stymulacji łechtaczki osiągają satysfakcję - tzw. "orgazm łechtaczkowy".

E - jak ejakulacja

Wytrysk u chłopaka jest reakcją fizjologiczną, której on nie kontroluje - u nastolatków często następuje zbyt wcześnie. Ale spokojnie, z czasem się to reguluje.

F - jak fantazje

Są źródłem podniecenia i wzbogacają życie seksualne. Nie musisz więc panikować tylko dlatego, że marzysz o seksie ze swoim nauczycielem matematyki. Nie miej wyrzutów sumienia, to jak najbardziej normalne. Fantazje erotyczne zdarzają się także twoim koleżankom, a jeszcze częściej, rzecz jasna, kolegom.

F - jak fellatio

Seks oralny, którego obiektem jest chłopak, to nie opcja dla każdego. Być może będziesz potrzebować sporo czasu, doświadczenia i bliskości ze swoim partnerem, zanim się na to zdecydujesz. Ale jeśli spróbujesz i okaże się, że to nie dla ciebie, nie zmuszaj się. Oczywiście każdy mężczyzna uwielbia, gdy jego penis jest pieszczony w ten sposób, ale twój komfort jest równie ważny.

G - jak gra wstępna

Bardziej potrzebna jest dziewczynie, ale wielu chłopakom też sprawia dużą przyjemność (choć oni są gotowi się kochać już po kilku minutach pieszczot). Gra wstępna ma za zadanie przygotować ciało do stosunku. U kobiet oznacza to zwiększenie ukrwienia narządów płciowych i ich nawilżenie. To bardzo ważne - dzięki temu penetracja nie będzie bolesna. Nie rezygnujcie więc z pieszczot na początku, pozwólcie, by napięcie rosło.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje