Reklama

Reklama

Wszystko co chciałabyś wiedzieć o penisie... ale wstydzisz się zapytać

Jak on działa? Co jest normą, a co nie? Odpowiadamy na pytania, które pojawiają się w listach od czytelniczek TWISTA.

1. "Czy męski członek ma swój specyficzny zapach?", Sylwia

Tak, męskie narządy płciowe, tak samo jak kobiece, wydzielają woń specyficzną dla konkretnej osoby. Zapach ten odgrywa ważną rolę przy wyborze partnera. Jest odbierany jako przyjemny u kogoś, kto nam się podoba i może być bardzo przykry, jeśli tak nie jest.

2. "Czemu tak wielu chłopców nie chce stosować prezerwatyw?", Anka

Przede wszystkim boją się stracić erekcję, kiedy zakładają kondom (nie kontrolują wzwodu, a przerwa konieczna do założenia prezerwatywy może ich stresować). Wielu chłopaków twierdzi też, że to zabezpieczenie pozbawia ich części przyjemnych odczuć w czasie stosunku.

3. "W którym miejscu członek jest najbardziej czuły na pieszczoty?", Ewka16

Reklama

Najwrażliwsze miejsce penisa to żołądź, a w szczególności korona oraz wędzidełko - miejsce, w którym napletek (skóra pokrywająca żołądź, gdy penis jest w stanie spoczynku) łączy się z żołędzią. Te miejsca są niezwykle wrażliwe na bodźce, więc jeśli je pieścisz, bądź bardzo delikatna. W przeciwnym razie twój dotyk może być dla chłopaka nieprzyjemny.

4. "Jaka jest różnica między mężczyzną obrzezanym a nieobrzezanym?", anaa

Normalnie czubek penisa jest pokryty skórą, która podczas erekcji ześlizguje się w dół, żołądź jest więc widoczna tylko w stanie wzwodu. Z kolei u mężczyzny obrzezanego ten mały kawałek skóry zostaje usunięty, dlatego czubek członka jest już zawsze na wierzchu.

5. "Mój chłopak ma białe krostki na penisie. Nie przeszkadza mi to z powodów estetycznych, ale boję się, czy to nie objaw jakiejś choroby przenoszonej drogą płciową...", Małgośka17

Skóra penisa jest wrażliwa i bardzo delikatna, dlatego znajdują się na niej gruczoły, które produkują substancję nawilżającą. Są one widoczne w postaci małych, białych punktów - to jest normalne. Natomiast duże krosty, biały nalot lub brodawki mogą być objawem choroby.

6. "W stanie erekcji członek mojego chłopaka przechyla się wyraźnie w lewo. To dziwne...", Zuza

Prawie u wszystkich mężczyzn przechyla się on wtedy w jedną lub drugą stronę. Być może dzieje się tak, bo chłopcy mają tendencję do układania penisa w spodniach zawsze z tej samej strony. Nie ma to związku z masturbacją!

7. "Czy to norma, że jądra nie są ułożone symetrycznie?", Karolina

Owszem. Dwa jądra, mimo że są mniej więcej jednakowej wielkości, nie znajdują się na tej samej wysokości. Jedno jest zawsze wyżej niż drugie, to zupełnie normalne. Zresztą podobnie wygląda to u dziewczyn: wargi sromowe mniejsze również nie są idealnie symetryczne (sama zresztą wiesz najlepiej, że o żadnej regularności nie ma tu mowy...).

Twist

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy