Reklama

Reklama

Ślub i wesele

​Co warto, a czego nie wypada życzyć młodej parze?

Życzenia dla pary młodej powinny być dobrze przemyślane. Podpowiadamy, jak ułożyć takie, które sprawią nowożeńcom radość, i jakich drażliwych tematów unikać, by nie zrobić im przykrości.

Życzenia dla pary młodej skrojone na miarę

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu zakochanych, który pozostanie w ich pamięci na zawsze. Aby nasze życzenia stały się częścią tego szczęśliwego wspomnienia, powinny być dopasowane do charakterów, wartości i życiowych celów nowożeńców. Jeśli bardzo dobrze znamy parę młodą, bez trudu dobierzemy odpowiednie słowa. Nie ograniczajmy się wyłącznie do prostych fraz, takich jak neutralne: "Wszystkiego najlepszego".

Reklama

- Nawiążmy do wspólnych planów i marzeń państwa młodych - radzi ekspertka od etykiety ślubnej, Anna Machnowska z portalu PlanujemyWesele.pl, i dodaje: - Jakie mają cele na najbliższą przyszłość? Co ich połączyło? Co ich cieszy? Indywidualny rys naszych życzeń sprawi, że będą naprawdę od serca.

Jeśli państwo młodzi są naszymi przyjaciółmi lub członkami bliskiej rodziny, mamy ułatwione zadanie. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie łączą nas z nimi zażyłe stosunki? Jakie tematy są podczas składania życzeń bezpieczne, a które lepiej taktownie pominąć?

Dobre pomysły na życzenia dla młodej pary

Życzenia dla nowożeńców idealnie wpisujące się w ślubną etykietę powinny odnosić się do uniwersalnych wartości. Zdrowie, szczęście, miłość, pomyślność, spełnienie marzeń - możemy mieć pewność, że tego pragnie każdy. Zadbajmy jednak, by tematyka życzeń ślubnych odnosiła się do konkretnego wydarzenia, jakim jest wkroczenie na nową drogę życia. Zdrowia i pomyślności życzymy sobie przecież w każde święta i urodziny.

Możemy nawiązać do cech charakteru i postaw, które pomogą młodej parze zbudować trwały związek. Nikt nie obrazi się za życzenia dotyczące wytrwałości, wyrozumiałości, szacunku, siły, pogody ducha, ciepła i życzliwości. Warto życzyć młodym, by zawsze znajdowali w sobie nawzajem oparcie, pokonywali razem trudności i odkrywali siebie na nowo każdego dnia.

- Jeśli para młoda jest wierząca, można wpleść treści religijne, takie jak Boże błogosławieństwo czy opieka Matki Boskiej - mówi nasza ekspertka. - Uwaga: takie życzenia zabrzmią wiarygodnie tylko wtedy, jeśli sami jesteśmy osobami wierzącymi.

***Zobacz także***


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje