Reklama

Reklama

Oni się przyjaźnią

Jeden dżentelmen, drugi luzak. A jednak Tomasza Karolaka (38) i Piotra Adamczyka (38) połączyła przyjaźń. Razem pracują, ale też spotykają się prywatnie.

Piątkowy wieczór aktorzy - jak wszyscy - chętnie spędzają w kinie. Piotr Adamczyk i Tomasz Karolak wybrali się ostatnio na film Romana Polańskiego "Autor widmo". Piotr zaprosił narzeczoną Annę Czartoryską, a Tomasz Magdalenę Lamparską, dobrą znajomą z serialu "39 i pół". Cała czwórka bawiła się doskonale.

Zaskakująca przyjaźń

Piotr i Tomasz, którzy są równolatkami, teoretycznie powinni ze sobą rywalizować. Na polskim rynku filmowym niewiele jest ciekawych ról. A jednak cztery lata temu podczas kręcenia komedii "Testosteron" aktorzy zaprzyjaźnili się.

Dla Karolaka to była pierwsza duża rola filmowa, dla Adamczyka przełom, bo wcześniej kojarzyliśmy go głównie z poważnymi kreacjami postaci Fryderyka Chopina i Jana Pawła II. Choć Adamczyk ma wizerunek dżentelmena, a Karolak to typ wiecznego chłopca, okazało się, że mają podobne poczucie humoru i świetnie sprawdzają się w rolach komediowych.

Reklama

Dziś obaj spotykają się też z młodymi aktorkami, którym wróży się dużą karierę. Czartoryska zabłysła w serialu "Dom nad rozlewiskiem", a Lamparska po roli w "39 i pół" dostała kolejną w "Hotelu 52". "Gram tam kelnerkę Martę, wesołą dziewczynę, optymistycznie patrzącą na świat" - mówi SHOW.

Teraz Tomasza i Piotra zajmują głównie sprawy zawodowe. Panowie ufają sobie do tego stopnia, że postanowili razem stworzyć prywatny teatr IMKA. Pieniądze na początek zainwestował Karolak,

Adamczyk zajął miejsce w radzie programowej. "Tomek to dynamiczny wizjoner, a Adamczyk to siła spokoju, dlatego świetnie się uzupełniają" - mówi znajoma aktorów.

Zadziwiające jest to, że o własnym teatrze Karolak pomyślał zaledwie cztery miesiące temu (Żebrowski przygotowywał się kilka lat), a już zaprasza na pierwszą premierę.

Na pytanie o klucz do sukcesu, Tomasz powiedział kiedyś: brak napinki. Proste, a jakie skuteczne!

Show
Dowiedz się więcej na temat: przyjaźń | aktorzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy