Reklama

Reklama

21 powodów, dla których nie warto być singlem

Wyobraźmy sobie zimowy wieczór. Temperatura spada 20 stopni poniżej zera. Padający śnieg zniechęca do wystawienia nosa za drzwi - poza tym przez powstałe zaspy nie da się wyjechać samochodem z garażu.

Z powodu złych warunków pogodowych nie działa ani telefon, ani Internet. Nawet radia i telewizora nie da się ustawić. Na dodatek nowy odtwarzacz DVD właśnie się popsuł, a w nocnej lampce, towarzyszącej nam podczas czytania przed snem, spaliła się żarówka. Jakie jest najlepsze wyjście z sytuacji? Odpowiedź jest prosta - druga osoba. Trzeba jeszcze wyobrazić sobie, że w kominku migocze ogień. Na stole czekają kieliszki, a wino chłodzi się właśnie w lodówce. Siadacie więc oboje na kanapie i wpatrując się w pomalowane szronem szyby, nie macie czasu na samotność. A to dopiero pierwszy powód, dla którego nie warto być singlem.

Reklama

• Dzień zaręczyn to tylko zapowiedź tego, co będzie później. Oświadczynowy pierścionek z brylantem zapewni Ci szczęście na nowej drodze życia. Teraz już wystarczy myśleć o czymś, niebieskim, białym, pożyczonym nowym i starym na dzień uroczystości weselnej.

• Dzień ślubu jest spełnieniem marzeń, które dziewczynom towarzyszą od dzieciństwa. Piękna suknia i welon dodadzą Ci blasku. Pełne podziwu i zachwytu spojrzenia sprawią, iż Twoja twarz będzie promieniowała radością, a partner u Twojego boku zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa. Wtedy właśnie zrozumiesz, dlaczego decyzja, by powiedzieć "tak", jest najlepszą decyzją w Twoim życiu.

• Pomyśl o podróży poślubnej. Piaszczysta plaża, lazurowe morze czy ośnieżone szczyty gór... romantyczne wieczory, zmysłowe noce i dni spędzane tylko we dwoje!

• Datę ślubu zapamiętasz na całe życie. Kolejne rocznice przypomną Ci o tym wydarzeniu i będą okazją do celebrowania trwałości Waszego związku. Już od pierwszych, papierowych aż po kolejne - srebrne, rubinowe czy złote gody dzień wesela będzie się wiązał ze wznoszeniem toastów za wszystkie lata przeżyte razem.

• Niezwykłych dni w ciągu roku będzie więcej. Kwiaty, podarki i czułości sprawią, że poczujesz się wyjątkowo chociażby w sylwestra, walentynki czy własne urodziny. Zamiast spędzać te uroczystości samotnie, będziesz dzielić się chwilami szczęścia z mężem. Poza tym... która kobieta nie lubi prezentów!

• Przyjemnie jest obudzić się u boku ukochanego mężczyzny. To właśnie on może przynieść Ci śniadanie do łóżka. Świeżo zaparzona kawa, chrupiące bułeczki, a do tego czerwona róża i pocałunek na powitanie wróżą dobry dzień.

• Według badań związek małżeński zmniejsza stres. Nie może być inaczej, kiedy przez cały czas jesteś adorowana. Dzięki partnerowi polubisz nawet poniedziałki.

• Żona - to brzmi dumnie. Osoby będące w związku budzą większy szacunek w społeczeństwie. Obrączka na palcu sprawi, że nikt nie będzie Cię niepokoił ani zaczepiał, za to potraktuje poważnie. Poza tym samo sformułowanie "Pani?", jakim będą się do Ciebie zwracać, dodaje pewności siebie.

• Będąc w stałym związku, czujesz się potrzebna - dla swego partnera jesteś niezastąpiona. Małżeństwo podnosi więc Twoją samoocenę. Przecież jesteś kochana przez prawie 90 tysięcy sekund na dobę!

• Zmiana nazwiska początkowo przysporzy trochę kłopotów, ale trzeba potraktować ją jako początek nowego etapu w życiu. Jest to niepowtarzalna szansa, aby zacząć wszystko na nowo. Pomyśl: "nowe nazwisko, nowa Ty".

• Nareszcie ktoś będzie mógł Ci pomóc przy zmianie koła, kiedy zdarzy Ci się złapać gumę. Dla kobiet jest to nie lada wyzwanie, tym bardziej że lewarek nie należy do narzędzi, których często używają.

• Możesz już zapomnieć o domowych naprawach, które zawsze przysparzały Ci tylu problemów. Cieknący kran czy uszczelka do wymiany to od teraz wyzwania dla Twego partnera.

• Jeśli do tej pory nie miałaś dużej rodziny, a zawsze o niej marzyłaś, związek małżeński jest jedyną okazją, aby powiększyć grono najbliższych...

• Nie bój się, że będąc mężatką, będziesz musiała zrezygnować ze swoich kobiecych przyjemności. Na pewno znajdziesz czas, żeby poczytać ulubioną gazetę czy wybrać się do spa z przyjaciółką. Twój partner też będzie potrzebował chwili na majsterkowanie i rozmowy o samochodach.

• Wracając do domu po wieczorze spędzonym w gronie kobiet lub dłuższym wyjeździe służbowym, dostrzeżesz, jak bardzo spieszysz się z powrotem. Po prostu tęsknisz.

• Życie we dwoje niesie ze sobą możliwość dzielenia się sukcesami. Razem raźniej także znosić niepowodzenia. Mając oparcie w ukochanej osobie, łatwiej pogodzić się z przeciwnościami losu. Dzięki niej można szybciej odzyskać wiarę w siebie i znowu zacząć się uśmiechać.

• Niejeden singiel powie, że dla niego oparciem są przyjaciele i znajomi. Może przecież do kogoś zadzwonić i usłyszeć słowa otuchy. Nie zawsze są to jednak osoby, z którymi można być naprawdę blisko i powierzyć im każdą tajemnicę. Najlepszym przyjacielem jest małżonek.

• Przyjaźni nie można porównywać z miłością. Bycie zakochanym to czas, kiedy sama myśl o rozłące powoduje, iż uśmiech znika z twarzy. Uczucie między dwojgiem zakochanych potrafi zdziałać cuda.

• Powrót do pustego domu nie należy do przyjemności. Kontakty towarzyskie i relacje interpersonalne z pracy nie zapełniają przecież pustki i potrzeby przebywania z drugą osobą. Naturalne jest to, że chcemy zarówno przyjmować uczucia, jak i obdarowywać nimi innych.

• Życie z partnerem nie musi być przeszkodą w realizowaniu planów zawodowych. Kobiety nie chcą, aby poświęcenie w małżeństwie stało się ich jedynym celem. Poczucie spełnienia w pracy może iść w parze z udanym życiem rodzinnym. Wystarczy tylko odrobina wyrozumiałości z obu stron, aby te drogi pogodzić.

• Argumentem nie do podważenia jest potomstwo. Śmiechu dziecka wyciągającego w Twoją stronę ręce, próbującego powiedzieć "mama" czy stawiającego pierwsze kroki nie da się porównać z niczym innym.

Powody można mnożyć. Najważniejszym jednak zawsze będzie to, że każdy szuka swojej drugiej połowy, bo wtedy życie jest ciekawsze, przyjemniejsze i szczęśliwsze. Rozkoszować się smakiem miłości i podsycać jej ogień każdego dnia - spełnienie tych marzeń możliwe jest właśnie w małżeństwie. Daj się więc namierzyć Kupidynowi, kiedy kieruje strzałę w Twoją stronę, a w dniu ślubu przyjmij obrączkę jako znak miłości i wierności partnera.

MAGAZYN WESELE / tekst Karolina Żyła

Magazyn Wesele

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje