Reklama

Reklama

Bądź bezpieczna na randce

Kiedy szykujesz się na randkę z przystojniakiem, którego niedawno poznałaś nie myślisz o tym, że to spotkanie mogłoby się źle skończyć. Doświadczenie życiowe podpowiada jednak, że zbyt często patrzymy na świat przez różowe okulary.

Minęły już niestety czasy, kiedy mężczyzna odprowadzał grzecznie do domu kobietę, która na randce wypiła o jednego drinka za dużo a świat nie słyszał o pigułce gwałtu. Nie jesteśmy bezpieczne, zwłaszcza podczas spotkań z facetem, którego znamy tylko z wirtualnych rozmów. Randki są ekscytujące i nie należy z nich rezygnować, ale powinnaś zachować ostrożność.

Reklama

Umawiaj się z głową

Powinnaś zdobyć jak najwięcej informacji o facecie, z którym się spotykasz. Dowiedz się, jak się nazywa, gdzie mieszka itp. - może wydaje ci się to śmieszne, ale jak mawiają mamusie: lepiej dmuchać na zimne. Jeśli on będzie cię wypytywał o to, gdzie i z kim mieszkasz, o której wracasz do domu - bądź oszczędna w odpowiedziach.

Postaraj się, by wasza pierwsza randka odbyła się na neutralnym gruncie - nie w twojej ulubionej knajpce, w której często przesiadujesz. Jeśli coś pójdzie nie tak i nie będziesz miała już ochoty na spotkania z tym facetem - trudniej będzie ci go spławić, kiedy pokażesz mu, gdzie bywasz. Na pierwsze spotkanie warto też umówić się za dnia - zobaczysz swojego wybranka przy świetle dziennym i przy okazji będziesz się czuła bezpieczniej. Nie ryzykuj randki w tej części miasta, której kompletnie nie znasz.

Poinformuj kogoś o spotkaniu z nowym facetem - opowiedz przyjaciółce, gdzie się z nim spotykasz. Jemu daj do zrozumienia, że jest ktoś, kto wie z kim i gdzie jesteś umówiona.

Zawsze ufaj intuicji - gdy podpowiada ci, że coś jest nie tak, miej się na baczności. Jeśli źle się czujesz na randce, postaraj się nie przeciągać spotkania. Nie daj się także skusić na wypady w odludne miejsca, romantyczne przechadzki przy świetle księżyca w odległe rejony parku itp.

O jednego drinka za daleko

Jeśli dobrze się czujesz podczas randki, łatwo jest zapomnieć, że to nie impreza w gronie przyjaciół i pozwolić sobie na klika dodatkowych drinków. To nie jest dobra strategia - jeśli jesteś zainteresowana facetem, z którym się spotkałaś, to przesiadywanie przy barze nie jest dla ciebie najlepszą rekomendacją. Jeśli w dodatku go nie znasz - nie powinnaś pod żadnym pozorem zostawiać drinka na stoliku "bez nadzoru", zresztą nie tylko twój nowy facet może mieć do niego dostęp. To ważne, w czasach gdy pigułka gwałtu robi zawrotną karierę. Pamiętaj także o torebce, w której zapewne masz klucze do mieszkania, dokumenty i inne osobiste przedmioty.

Jeśli wypijesz kilka drinków za dużo istnieje prawdopodobieństwo, że obudzisz się obok faceta, z którym niekoniecznie chciałaś się przespać. Pozostanie niesmak i ból głowy - dobrze, jeśli na tym lista się kończy.

Dowiedz się więcej na temat: niebezpieczeństwo | randka | świat | randki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje