Reklama

Reklama

Bogowie w twojej sypialni

Aktywny jak Ares, intrygujący jak Dionizos czy introwertyczny jak Hefajstos? Poznaj charaktery mitycznych bogów i przekonaj się, którzy z nich drzemią w twoim mężczyźnie.

Na Olimpie nie wszyscy bogowie byli mile widziani. Władca Zeus jednych faworyzował, a innymi pogardzał. Tak samo jest we współczesnym świecie - pisze Jean Shinoda Bolen w swojej książce "Bogowie w każdym mężczyźnie". Niektórzy mężczyźni muszą walczyć z przeciwnościami losu, innym wszystko przychodzi łatwo. Sprawdź jaki jest twój mężczyzna. Czy przypomina Apolla i jego nieznośną lekkość bytu czy raczej problemowego Hadesa?

Dionizos jako mężczyzna

Archetyp Dionizosa charakteryzuje się współistnieniem przeciwstawnych cech i dążeń. Nawet jeśli trudno jest dokładnie opisać, w jaki sposób przejawia się archetyp Dionizosa, to łatwo zauważyć, że istnieją pewne jego cechy, na które wyraźnie i niechętnie reagują inni mężczyźni. W opinii "swoich chłopów" mężczyzna Dionizos jest albo zbyt zniewieściały, zbyt mistyczny, zbyt kontrowersyjny i zbyt zagrażający, albo zbyt atrakcyjny i fascynujący dla kobiet, aby czuli się z nim dobrze i swobodnie.

Reklama

Przeczytaj o seksualności Dionizosa. Jakim jest kochankiem? Czym jest dla niego akt miłosny?

Ares jako mężczyzna

Ares jest asertywnym, aktywnym, bardzo uczuciowym człowiekiem, którego ciało reaguje instynktownie, mocno i szybko. Działa, jeszcze zanim pomyśli. Jego wrodzone cechy przysparzają mu kłopotów. To, jak reagują na niego inni ludzie, jest ogromnie ważne, gdyż kształtuje jego własne życie.

Przeczytaj o seksualności Aresa. Mężczyzny, który kocha się dla fizycznej przyjemności.

Posejdon jako mężczyzna

Sfera Posejdona to żywioł emocji, a mężczyzna żyjący jego archetypem jest w bezpośrednim kontakcie ze swymi instynktami i uczuciami, które wyraża spontanicznie i bezpośrednio, jeśli jest ekstrawertykiem, lub chowa je i kieruje ku wnętrzu, jeśli jest introwertykiem. W każdym wypadku odczuwa głęboko i intensywnie. Pamiętajmy jednak, że dorasta w kulturze, która woli chłopców i mężczyzn mało emocjonalnych.

Przeczytaj o seksualności Posejdona. Jakim jest kochankiem? Czy jesteś Demeter, kobietą Posejdona?

Hades jako mężczyzna

Problemem mężczyzny Hadesa jest adaptacja: czy może pozostać w zgodzie ze sobą i jednocześnie pasować do świata zewnętrznego? Jego wrodzone subiektywne predyspozycje nie są wspierane przez innych; przeciwnie, jest porównywany do standardu osobowości, będącego odwrotnością tego, kim on jest. Zazwyczaj wzrasta w obcym sobie otoczeniu, które wymaga, aby się do niego dostosował i przezwyciężył ograniczenia swego archetypu.

Przeczytaj o seksualności Hadesa. O jego predyspozycjach do życia w celibacie.

Hefajstos jako mężczyzna

Mężczyzna Hefajstos ma silną, introwertywną osobowość. Innym ludziom bardzo trudno jest odgadnąć, co dzieje się w jego wnętrzu, a jemu z kolei trudno jest wyrazić swoje uczucia w sposób bezpośredni. W życiu ma on do wyboru: stać się uczuciowym kaleką, "dymiącym wulkanem" lub bardzo płodnym w swej twórczej pracy człowiekiem.

Przeczytaj o seksualności Hefajstosa. Jakim jest kochankiem? Dlaczego kobiety zdradzają Hefajstosa?

Hermes jako mężczyzna

Mężczyzna Hermes ma bystry umysł. Chwyta w lot znaczenie idei i sytuacji, działa szybko i intuicyjnie. Często jest nieuchwytny, z wdziękiem przechodzi od jednej osoby do drugiej, z jednego miejsca w drugie, od jednego pomysłu do innego. Nie da się go uchwycić i przytrzymać, wymyka się jak rtęć.

Przeczytaj o seksualności Hermesa. O jego niezawodnych sposobach na kobiety.

Apollo jako mężczyzna

Mężczyzna, który przypomina Apollina, bez trudu odnajduje się w świecie. Ma cechy, które ułatwiają osiąganie sukcesu i zyskiwanie aprobaty innych. Grożą mu jednak trudności i deficyty dotyczące życia wewnętrznego i więzi z innymi ludźmi.

Przeczytaj o seksualności Apolla. Dlaczego tak trudno go kochać?

Zeus jako mężczyzna

Życie Zeusa jako mężczyzny to obraz złożony z wielu przykładów, który mężczyznom Zeusom może służyć jako lustro, aby mogli zobaczyć samych siebie. Większość mężczyzn podobnych do Zeusa ma także inne cechy: zazwyczaj są oni nosicielami większej ilości archetypów, co oznacza, że nie wszystko z życia Zeusa pasuje do konkretnego mężczyzny, realizującego ten archetyp.

Może się także zdarzyć, że schemat Zeusa jest dominujący tylko w jednej fazie życia, a na innych etapach nadal jest obecny, ale w tle. Na przykład, sam fakt ojcostwa może wprowadzić Zeusa w życie mężczyzny, nawet jeśli wcześniej takich ambicji nie ujawniał, ale obecnie założył rodzinę i chce określić swoje miejsce w świecie.

Czasem mężczyzna (lub kobieta) może przypominać Zeusa tylko w jednym obszarze swego życia, na przykład tylko w interesach albo tylko w życiu prywatnym.

Przeczytaj o seksualności Zeusa. O jego podbojach miłosnych i o tym, jak traktuje piękne kobiety

Opracowano na podstawie książki "Bogowie w każdym mężczyźnie"

Jean Shinoda Bolen

Wydawnictwo Jacek Santorski & co
Dowiedz się więcej na temat: Ares

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje