Reklama

Reklama

Cztery kroki do bliskości

Chcesz na nowo bliskości z partnerem? Poszukujesz więcej radości w waszym związku? Chcesz, by partnerstwo było na powrót tak satysfakcjonujące jak dawniej?

Spróbuj przeprowadzić wraz z partnerem kilka prostych ćwiczeń.

Reklama

Cztery prawdy, jedno kłamstwo

Ty i Twój partner zapiszcie na kartce cztery rzeczy o sobie, które są prawdziwe i jedną, która jest nieprawdą, ale brzmi prawdopodobnie. Następnie wymieńcie się zapisanymi kartkami i zgadujcie, co jest prawdą, a co fałszem. Możesz teraz nie wierzyć, ale nazwanie kłamstwa kłamstwem bywa trudne.

Z tego prostego ćwiczenia dowiesz się, jak dobrym kłamcą jest Twój partner. Pokaże też ono, z jaką łatwością lub trudem potraficie odróżnić prawdę od kłamstw. Może też w konsekwencji doprowadzić do dyskusji na temat uczciwości i szczerości w związku.

Sekretny miłosny liścik

To znowu zadanie z piórem i kartką papieru. Tym razem napiszcie sekretny liścik miłosny, jaki chcielibyście otrzymać jedno od drugiego. List powinien zawierać wszystkie wyobrażenia, fantazje o tym, co Twój partner chciałby napisać o Tobie i do Ciebie. Wymieńcie się listami i przeczytajcie je na głos.

To po pierwsze stworzy intymną seksualną atmosferę między Wami. Po drugie to doskonała okazja do przekonania się, czy Twojej połówce czegoś brakuje w Waszym związku. Co więcej? Dowiesz się, co tak naprawdę 'rusza' Twego partnera i sprawia, że pragnie Ciebie. Niewykluczone, że to ćwiczenie przeniesie się do sypialni...

Jeśli jednak chcecie wrócić do kolejnych łamigłówek - oto one:

Czytanie w myślach

To z kolei ćwiczenie koncentruje się na jednym pytaniu: Co sprawiłoby, żeby Twój partner był szczęśliwy, żeby doznał szczęścia?

Najpierw jedna osoba zapisuje wszystko to, co - jej zdaniem - uszczęśliwiłoby partnera. Po skończeniu drugi z partnerów na głos wypowiada swe zdanie na temat bycia uszczęśliwionym. Czy wzajemne oczekiwania wychodzą sobie naprzeciw?

To zadanie pomoże Wam określić, w jakim stopniu znacie jeden drugiego. Na dodatek jest to doskonały przyczynek do wspólnego wymyślenia sposobów na spełnienie marzeń partnera.

Duet - karaoke

Wybierzcie piosenkę spośród kolekcji swych płyt, która w najpełniejszy sposób charakteryzuje Wasz związek. A potem zaśpiewajcie ją razem w stylu karaoke. Wygaście światła, podgłośnijcie muzykę i dajcie z siebie wszystko!

To świetna okazja do powygłupiania się w obecności bliskiej osoby, a poza tym wybrany temat piosenki rzuci trochę światła na etap, na jakim Wasz związek się znajduje.

Poszukujcie wciąż na nowo okazji, by rozmawiać o istocie Waszego związku, próbujecie spoglądać na partnerstwo z różnych punktów widzenia. To przegania rutynę i daje świeży oddech.

Dowiedz się więcej na temat: partnerstwo | partner | kroki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje