Reklama

Reklama

Czy kobiety patrzą na wygląd mężczyzny?

Mówi się, że nie ocenia się książki po okładce i jest w tym trochę racji. Jednak w bliskim kontakcie z drugim człowiekiem czasami mimowolnie oceniamy jego ubiór, wygląd i zachowanie, często wyciągając zbyt pochopne wnioski, które nie mają nic wspólnego z tym, jakim ktoś jest człowiekiem. Jednak to jak prezentuje się mężczyzna często determinuje, czy próba zaproszenia spotkanej na ulicy kobiety zostanie zakończona sukcesem. Bo to kilka pierwszych sekund od momentu poznania decydują o tym, czy ktoś ma szansę na dłużej zagościć w naszym życiu.

Wygląd

Nasza prezencja nie zależy tylko od tego, co mamy na sobie. Na wydaną przez drugiego człowieka opinię na nasz temat wpływa także stan naszej skóry, włosów czy paznokci. Przypuśćmy, że nowo poznana kobieta witając się z Tobą podaje Ci dłoń, która jest brudna a niedbale pomalowane czarnym lakierem paznokcie mają już pierwsze odpryski. Co prawda nie zniechęci Cię to do dalszej rozmowy, ale z pewnością w głowie zapali Ci się czerwona lampka, że wspomniana pani niezbyt dba o swój wygląd. Podobnie jest w przypadku mężczyzn ze zbyt długim zarostem - chcąc nie chcąc niedbale przystrzyżona broda wpływa na to, jak mężczyzna jest postrzegany przez otoczenie.

Reklama

Ubiór

Nie trzeba mieć na sobie ciuchów najdroższych marek, żeby prezentować się elegancko i z klasą. Nie da się ukryć, że kobiety zwracają uwagę na ubiór znacznie częściej niż mężczyźni. Rzucą więc okiem, czy marynarka ich rozmówcy jest dobrze skrojona, czy żadne wzory się ze sobą nie gryzą i czy całość idealnie ze sobą współgra. Nie umknie też ich uwadze pognieciona koszula czy niewypastowane buty. Dla pań niebagatelne znaczenie ma też znajomość ogólnie przyjętych zasad dress code, które podpowiadają, jak dopasować ubiór stosownie do okazji.

Zachowanie

Kolejnym czynnikiem mającym bezpośredni wpływ na ostateczny werdykt, jest sposób bycia danej osoby. Powinna ona cechować się znajomością zasad kultury osobistej i używać odpowiedniego słownictwa. Musi też każdemu okazywać bezwzględny szacunek, bez względu na pozycję społeczną. To jak dana osoba traktuje ludzi ze swojego otoczenia pozwoli nam przypuszczać, jak będzie traktować nas samych w bliższym kontakcie.

Inteligencja

Chyba nikt nie lubi słuchać wypowiedzi osób snujących wywody na tematy, o których nie mają zielonego pojęcia, szczególnie gdy sami jesteśmy w danej dziedzinie ekspertem. Ale nie tylko na to kobiety zwracają uwagę. Dla przedstawicielek płci pięknej równie ważna jak elokwencja jest umiejętność słuchania. Wyobraź sobie teraz, że umówiłaś się na randkę z przedstawicielem handlowym, bo wydawało Ci się, że nadajecie na tych samych falach, a na spotkaniu Twój wybranek nie daje Ci nawet dojść do głosu i mówi tylko o sprzedawanych przez niego ubezpieczeniach. Z czasem zaczynasz mieć wrażenie, że próbuje Cię przekonać do zakupu Trade insurance - ubezpieczenia, sprzedażą którego się zajmuje. Oczywiście za takim zachowaniem może stać stres, ale raczej nikt nie miałby ochoty takiego spotkania powtórzyć, dlatego w sytuacjach stresowych też trzeba umieć sobie radzić.

Maniery

Kobieta w obecności mężczyzny chce czuć się bezpiecznie. Istotne jest też, by przejawiał podejście, dzięki któremu będzie mogła obdarzyć go zaufaniem. W dużej mierze od jego stosunku i zachowań zależy, czy ich relacja kiedykolwiek wejdzie na wyższy poziom. Dlatego mężczyzna chcąc przekonać swoją wybrankę do siebie powinien darzyć ją szacunkiem, a gdy będzie tego od niego oczekiwała - odsunąć przed nią krzesło w restauracji czy otworzyć drzwi. Nawet małe gesty potrafią sprawić, że taki facet urośnie w oczach swojej sympatii, a z czasem stanie się najważniejszą dla niej osobą.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: relacje damsko męskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy