Reklama

Reklama

Czy warto mówić o wszystkim facetowi?

Jesteście jak dwie połówki jabłka, tworzycie udany związek. I choć wasze uczucie opiera się na szczerości, nie raz zastanawiałaś się, czy nie lepiej by było, gdybyś przemilczała kilka sprawek. Przecież niedomówienia pozwalają czasem uniknąć wielkich konfliktów, a takie małe sekrety mogą dodawać waszemu związkowi... pikanterii!

Wiele razy słyszałaś, że trwałe uczucie powinno opierać się wyłącznie na szczerości. Że bez tego nie ma zaufania, które cementuje związek dwojga ludzi. Tymczasem z upływem lat okazuje się, że te mądrości nie zawsze przystają do realiów dnia codziennego. Kiedy tak się dzieje?
Dyplomatyczne kłamstewko
Wyobraź sobie, że kupiłaś supermodną kreację, która jednak nie całkiem do ciebie pasuje. Upolowałaś ją na wyprzedaży, działałaś pod wpływem emocji, bo złapałaś ostatni egzemplarz, a kolejka do przymierzalni była ogromna. Nie zwróciłaś uwagi na to, że fason czy materiał podkreślają twoje niedoskonałości.

Reklama

Wracasz z łupem do domu i przebierasz się w ciuszek, a potem pytasz o opinię męża, spodziewając się samych komplementów. Czy chciałabyś usłyszeć w takiej chwili, że strój podkreśla fałdki na brzuchu lub masywne uda? Oczywiście, że nie: oczekujesz, że partner pochwali nowy ciuch i powie, że wyglądasz w nim pięknie i atrakcyjnie.

Takie mijanie się z prawdą nie oznacza przecież, że twój partner chce "dla świętego spokoju" ominąć drażliwą kwestię, tylko, że nie chce z powodu szmatki podburzyć poczucie twojej wartości. Poza tym, odrobina dyplomacji pomaga utrzymać stabilność w związku dzięki uniknięciu konfliktów. Dlatego warto czasem nie mówić o wszystkim partnerowi...

Błahostki

Jeśli już wiesz, że warto czasem zachować dla siebie jakiś mały sekret, przyszedł czas by zastanowić się, w jakich sprawach można mijać się z prawdą, a w jakich należy być bezwzględnie szczerym. Pomyśl też o tym, jakie mogą być konsekwencje zatajenia jakiejś wiadomości. Czy to nie podburzy zaufania, jakim darzy cię mąż?

Do spraw, które z pewnością można przemilczeć należą drobnostki, jakich każdego dnia dostarcza nam życie. Na pewno twój ukochany nie musi znać każdej nowej ploteczki dotyczącej twoich przyjaciółek.

Nie musisz też spowiadać się z każdej rozmowy telefonicznej, czy relacjonować co nowego chciałabyś kupić w galerii handlowej - to naprawdę nie interesuje przeciętnego faceta.

Ale odrobina tajemniczości przyda się też w nieco bardziej krępujących sytuacjach. Jeśli twoi rodzice lub przyjaciółki mają jakieś zastrzeżenie do ukochanego i w rozmowie z tobą ciągle wypominają jakąś jego wadę, nie musisz o tym mówić swojemu facetowi. Zwłaszcza, gdy jest on drażliwy na tym punkcie. Niepotrzebnie go tylko urazisz, a napięta atmosfera nie ułatwi relacji. Zamiast tego staraj się wybadać przyczynę takich poglądów u nielubiącej twego ukochanego osoby i postarać się zmienić jej nastawienie - warto spróbować!

Kobieta INTERIA.PL on Facebook

Dowiedz się więcej na temat: uczucie | partner | Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje