Reklama

Reklama

Dodatkowe kilogramy - więcej seksu

Szczupłe modelki wyznaczają kanony urody i są symbolem atrakcyjności seksualnej, ale czy rzeczywiście grubsze panie mają skromniejsze życie erotyczne? Okazuje się, że nie.

Drakońskie diety, wyczerpujące ćwiczenia i wytrwała walka o szczupłą sylwetkę może sprawić, że wciśniesz się w ubrania mniejsze o kilka rozmiarów. Jeżeli jednak katujesz się odchudzaniem po to, aby podnieść swoją atrakcyjność i poprawić życie seksualne, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Nie musisz się dręczyć - życie seksualne szczupłych kobiet wcale nie jest lepsze.

Słodkie krągłości

Mężczyzn nigdy nie trzeba było przekonywać, że krągłe kobiety są atrakcyjne. Inaczej jest z paniami. Idąc za modą walczą o szczupłą sylwetkę i często wątpią w swoją atrakcyjność, jeśli nadmiar tłuszczyku uparcie nie chce zniknąć. Świat kolorowych magazynów i hollwoodzkich filmów tylko je utwierdza w przekonaniu, że nadwaga i seks wzajemnie się wykluczają. Ten obraz jest jednak fałszywy.

Reklama

Więcej seksu

Naukowcy postanowili sprawdzić jaki jest wpływ indeksu masy ciała na zachowania seksualne kobiet. Pod uwagę była brana orientacja seksualna, wiek inicjacji, liczba partnerów i częstotliwość współżycia. Okazało się, że pod żadnym z tych względów kobiety otyłe i z nadwagą nie różnią się od kobiet o normalnej wadze.

Nasze analizy pokazują, że kobiety otyłe i z nadwagą nie różnią się znacząco w wielu obiektywnych wskaźnikach w porównaniu do kobiet mających normalną wagę - powiedział dr Bliss Kaneshiro. Badanie przeciwstawia się szeroko rozpowszechnionemu stereotypowi, że grubsze kobiety nie są tak aktywne seksualnie jak inne, przeciwnie badacze twierdzą, że prawdziwa może być teza przeciwna. 92 proc. kobiet otyłych lub z nadwagą stwierdziło, że współżyło z mężczyzną, tymczasem wśród kobiet o normalnej wadze było to 87 proc.

Koniec stereotypów

Naukowców zaintrygowały wcześniejsze badania, które sugerowały, że kobiety otyłe i z nadwagą mają wyższe ryzyko zajścia w nieplanowaną ciążę. Chociaż na taką zależność może mieć wpływ wiele czynników takich jak stosowanie antykoncepcji i jej skuteczność, to zachowania seksualne i częstotliwość współżycia może również mogą mieć znaczenie. Profesor Marie Harvey zaznaczyła, że te badania mają też duże znaczenie dla lekarzy, którzy nie powinni zakładać, że otyłe kobiety są mniej aktywne seksualnie.

Badania opublikowane Obstetrics&Gynecology, bazują na danych z badań 2002 roku, w których przebadano 7000 kobiet.

IG

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: życie erotyczne | kilogramy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje