Reklama

Reklama

Dziesięć dowodów na to, że marnujesz z nim swój cenny czas

Spotykacie się już kilka miesięcy, a ty czujesz, że wasz związek wciąż stoi w miejscu? Zaczynasz tracić nadzieję na to, że spotkałaś księcia z bajki? Zanim pożegnasz się z nim na dobre, przeczytaj fragment książki "Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy" i... zmień taktykę!

Co wskazuje na to, że kobieta marnuje swój czas?

1. "Kiedy masz paskudne uczucie, że jesteś ciągle wystawiana do wiatru. Jeżeli on zamyka drzwi, mówiąc takie dyrdymały, jak "muszę iść" czy "porozmawiamy później", to znaczy tyle, co "zadzwonię, kiedy przyjdzie twoja kolej". I nie słuchaj głodnych kawałków z serii "tak bardzo za tobą tęskniłem", kiedy wpada po seks. Facet nie zniknie na cały boży tydzień, jeśli jest związany z kobietą na serio".

2. "Jeśli spędza z tobą jedną godzinę w tygodniu, to jest znajomość niezobowiązująca. Jeśli nie chodzicie do kina, nie spotykacie się z jego znajomymi, nie jecie razem i on nie dzwoni, bo "nie jest z tych, co lubią gadać przez telefon" - sprawa jest oczywista. Z kobietą, na której mu zależy, będzie w stałym kontakcie. Mężczyzna rzadko zrywa randki z kobietą, w której jest zakochany".

Reklama

3. "Wielu facetów mówi, że są zbyt zapracowani. Praca nigdy nie odsuwa na bok kogoś, z kim naprawdę chce się być w życiu prywatnym. Jeśli mężczyzna naprawdę chce się spotkać z kobietą, na to zawsze wyczaruje wolny czas".

4. "Jeśli mężczyzna jest naprawdę zajęty, powie dokładnie, kiedy się odezwie. "W tej chwili jestem uwiązany, ale oddzwonię w...". I podaje konkretną datę i godzinę. Kiedy jednak mówi: "Odezwę się do ciebie", a nie mówi kiedy, to jest oznaka braku szacunku. Gdyby był poza miastem, obowiązują te same reguły. Jeśli nie będzie mógł się z tobą skontaktować, określi dzień, w którym będzie niedostępny - nie cały tydzień".

5. "Jeśli słyszysz, że wyładowała się bateria w komórce albo że zasięg był słaby, albo że zostawił komórkę w samochodzie czy w pracy, facet mydli ci oczy".

6. "Jeżeli po dwóch latach facet nie daje ci klucza do swojego mieszkania, nie poznałaś nikogo z jego rodziny i on nie podejmuje tematu małżeństwa czy zamieszkania razem, to znaczy, że znajomość nie posuwa się naprzód, bo on tego nie chce".

7. "Dużo facetów trzyma kobiety na "liście rezerwowej". Jeśli on wie, że zawsze będziesz osiągalna, myśli sobie tak: "Wiem, że ta mnie chce, więc wstawię ją na listę rezerwową i zobaczę, kto jeszcze się trafi". Dlatego nigdy nie możesz być zbyt dostępna ani pozwolić, żeby facet poczuł się zbyt komfortowo. On ma się obawiać, że nie będziesz osiągalna".

8. "Kiedy mężczyzna mówi: "Zostawmy to tak, jak jest", ma na myśli mniej więcej to, że nie widzi na swoim horyzoncie małżeństwa".

9. "Kiedy związek opiera się na wygodzie i poufałości, od samego początku brakować będzie starań. Po drobnych rzeczach, jakie robi mężczyzna, po tym, jak się zachowuje, można zgadnąć, kiedy jest z nią. Czy odprowadza ją do jej samochodu? Czy nadłoży drogi? Albo czy podjeżdża do krawężnika i trąbi. I nie przyjeżdżaj do niego późnym wieczorem. Próżny trud".

10. "To, co robi wielu facetów, to celowanie palcem z jadącego samochodu do sklepu jubilerskiego - z pierścionkiem obiecanym, lecz nienabytym. Albo spojrzy taki na magazyn z modą ślubną i powie: "Ty byłabyś o wiele ładniejszą panną młodą niż ona". Potem musi dostać awans albo podwyżkę, zanim będzie go na to wszystko stać".

Zasada działania związku nr 65

Facet, który naprawdę myśli, że możesz być "tą jedyną", będzie jak najmniej mówił o małżeństwie. Zachowa większą powściągliwość i będzie otwierał się powoli, z biegiem miesięcy, bo nie chce cię wystraszyć.

Jeśli on mówi: "Małżeństwo jest takie staroświeckie. To tylko świstek papieru. To wcale nie jest konieczne. Mam przyjaciół, którzy mają dzieci, a nie wzięli ślubu. Komu potrzebne jest małżeństwo?", zachowaj go jako przyjaciela, z którym można iść do kina, nie zamykaj swoich szans.

Skąd kobieta może wiedzieć, czy mężczyzna naprawdę jest zakochany i myśli o "na zawsze"?

 1. "Będzie obmyślał rzeczy do zrobienia i będzie myślał za dwoje - a nie tylko za siebie. Zacznie dokonywać istotnych życiowych wyborów, uwzględniając ciebie. To, gdzie mieszka, jaki kupuje dom, dokąd podróżuje. Wypady kawalerskie będą zdarzać się od czasu do czasu (może to być okazjonalne spotkanie z przyjaciółmi przy bilardzie). To ty się staniesz jego ulubionym przyjacielem do spędzania wolnego czasu. Jeśli będzie miał tydzień urlopu, zaplanuje go z tobą, nie ze swym dawno niewidzianym kumplem z college’u".

2. "Jego zainteresowanie będzie stałe. Jeśli myśli o związku na długą metę, nie będzie zrywał kontaktu. Nie będzie spotykał się sporadycznie ani dzwonił od czasu do czasu. Jeśli zaś wszystko na świecie będzie ważniejsze od ciebie i zaczniesz słyszeć takie opowieści: "Siostra teścia brata mojego dalekiego kuzyna prosi, żebym popilnował jej dzieci, więc w ten weekend się nie zobaczymy", nie ma mowy o żadnej miłości. Jeśli jemu naprawdę zależy, nie będzie ni z tego, ni z owego zawieszał kontaktu i wznawiał go. Będziesz miała do niego nieprzerwany dostęp i znała wszystkie aspekty jego życia".

3. "Będzie się miał na baczności. Kiedy facetowi na tobie zależy, jest bardziej czujny i chce cię zadowolić. Jest lekko spięty i nerwowy. Możesz zadzwonić do niego o każdej porze dnia i o coś poprosić. Kiedy podchodzisz do kałuży, masz uczucie, że rzuciłby ci pod nogi swoją kurtkę. Nie zajmujesz fizycznej przestrzeni jak jeszcze jeden mebel. Jesteś też obecna w jego myślach, i kiedy on jest z tobą, czuje lekkie mrowienie".

4. "Nie będzie używał wymówek. Nie będzie stopni i poziomów kochania. Żadnych "Kocham cię, ale nie jestem w tobie zakochany". Kiedy mężczyzna jest zakochany, może mieć od czasu do czasu zły dzień, ale nie będzie ględził o tym, czy chce być z tobą. Jeśli ktoś dzieli miłość na rozmaite kategorie, widząc różnicę pomiędzy miłością z wisienką na wierzchu a miłością z samą bitą śmietaną, to po prostu nie jest to miłość".

5. "Jeśli on naprawdę lubi z tobą rozmawiać pod koniec dnia, to wielki znak. Kiedy mężczyzna jest w tobie zakochany, będzie dzwonił prawie codziennie, nie tylko w weekendy. Kiedy jedziecie gdzieś albo idziecie na kolację, nigdy nie brakuje wam tematów do rozmowy".

6. "Nie będzie proponował spotkań, mówiąc: "Jak chcesz, możesz wpaść". Będzie się z tobą konkretnie umawiał, bo randka z tobą to coś wyjątkowego. Będzie myślał tak: "Niech się do tego przygotuję. Niech to się przeciągnie". Wtedy wiesz, że jesteś wielką wygraną - nie zwyczajną babką".

7. "Stanie zawsze po twojej stronie, nawet jeśli nie będziesz miała racji. Będzie chronił twoje uczucia i nie pozwoli cię upokorzyć swoim znajomym. Jeśli jakaś koleżanka z pracy zadzwoni do niego o północy, poprosi, żeby nie dzwoniła tak późno. Zawsze będziesz czuła, że jesteś w jego życiu osobą numer jeden".

8. "Da ci pełny dostęp do swego życia. Po pół roku znajomości będzie poświęcał ci równie dużo uwagi jak w pierwszym miesiącu. W jakimś momencie pozwoli ci nawet odbierać jego telefon. Prawie wszystko, co będzie miał do zrobienia, będzie chciał robić z tobą".

9. "Będzie stawał na głowie. Dla kobiety, za którą szaleje, nigdy nie będzie szczędził czasu i trudu. Będzie dla ciebie robił rozmaite rzeczy, otaczał troskliwością, będzie chciał ci przychylić nieba, spróbuje cię rozweselić, kiedy znajdziesz się w dołku, i będzie cieszył się każdą wspólną chwilą, bo jesteś dla niego najcenniejszą osobą pod słońcem".

10. "Poprosi cię o rękę". Nade wszystko będzie cię szanował jako kobietę. Kiedy mężczyzna jest zakochany, nigdy nie powie o tobie "babka" ani "panienka", ani "moja stara", ani "kula u nogi". Jesteś jego kobietą albo dziewczyną, albo żoną, albo narzeczoną. Będzie zwracał się do ciebie z szacunkiem, bo widzi w tobie dziewczynę swoich marzeń.

"Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy", Sherry Argov. Wydawnictwo Harper Collins.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy