Reklama

Reklama

Facet na jedną noc czy na całe życie?

Przy wyborze partnera seksualnego kobiety kładą duży nacisk na cechy, które kojarzą im się ze stabilizacją zarówno emocjonalną, jak i materialną. Jakich facetów kobiety wybierają na stałych partnerów, a jakich do przelotnych związków? Po co kobiecie szukającej przygodnej miłości potrzebna jest odpowiedzialność partnera? Sprawdź!

Najbardziej pożądane są zetem: wysoka pozycja społeczna i wiążący się z nią starszy wiek partnera (przynajmniej dwa lata różnicy), stałość w uczuciach, odpowiedzialność, a także pracowitość i siła fizyczna. Dlaczego kobiety kierują się takimi preferencjami? Ewolucja faworyzowała takie wybory pań, gdyż zapewniały im one sukces reprodukcyjny, czyli spłodzenie potomstwa z mężczyzną posiadającym najlepszej jakości geny i odchowanie dzieci w dobrobycie. Jak się jednak okazuje, to jakie cechy kobiety preferują u mężczyzn ściśle zależy także od tego, jaki typ związku chcą z nimi stworzyć.

Reklama

Facet musi być pomysłowy w łóżku i chętny do współpracy w życiu
Psycholodzy ewolucyjni D. Buss i A. Schmitt przebadali grupę studentek, którym polecili uszeregować kilka cech, które kobiety cenią u mężczyzn najbardziej wiążąc się z nimi na stałe, bądź też w przelotny związek. Z badań wynika, że kobiety szukające partnerów do związków przelotnych szczególną wagę przywiązują oczywiście do wyglądu zewnętrznego, ale, co ciekawe, także do cech takich jak: życzliwość, wyrozumiałość i... twórczość. No ba, seks z pomysłowym facetem to podstawa.

Panie poszukujące faceta na stałe większą uwagę zwracają na to czy jest on ambitny i robi karierę, czy lubi dzieci i jest chętny do współpracy. Zarówno do stałego związku, jak i na jedną noc, kobiety wybierają panów odpowiedzialnych. Dlaczego? O ile w pierwszym przypadku jest to uzasadnione, o tyle w drugim co najmniej zastanawiające. Po co kobiecie szukającej przygodnej miłości potrzebna jest odpowiedzialność partnera? Prawdopodobnie po to, żeby w razie wypadku (ciąży), móc oczekiwać od niego odpowiedniej postawy.

MT

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: odpowiedzialność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje