Reklama

Reklama

Ja, on i moje dzieci

Rozstałaś się z partnerem ale nie chcesz spędzić reszty życia w samotności? Nie martw się "tego kwiatu jest pół światu", no chyba, że jesteś samotną matką...

Jesteś młoda, atrakcyjna i zadbana. Wydawałoby się, że wszystko jest OK. Okazuje się jednak, że wcale nie jest tak pięknie jeśli masz dzieci. Nasza internautka, która tak właśnie siebie opisuje, ma problem ze znalezieniem mężczyzny, który pokochałby nie tylko ją ale także jej dzieci i potraktował poważnie związek.

Seks zamiast odpowiedzialności

Mężczyźni podświadomie czują, że związek z kobietą, która ma dzieci nie będzie tak beztroski, jak z wolną kobietą. Matka przede wszystkim ma mniej czasu, musi także myśleć o przyszłości swojej i dzieci, nie podejmie ryzykownych kroków.

Reklama

Panowie boją się także ciągłej obecności w życiu ich nowej rodziny biologicznego ojca dzieci, który zawsze będzie miał decydujący głos w sprawach dotyczących jego dzieci. Poza tym wielu mężczyzn nie chce brać na siebie odpowiedzialności za wychowywanie nie swojego potomstwa.

Michał - samotny trzydziestolatek przyznaje, że nie związałby się z kobietą, która ma dziecko, bo... to byłoby dla niego dużo większe obciążenie finansowe. Poza tym nie wie, czy potrafiłby pokochać dziecko innego faceta.

Jak w amerykańskim filmie

Są jednak tacy panowie, dla których matka z dzieckiem jest dobrą partią. Nie wszyscy faceci szukają kobiety tylko do łóżka, istnieją tacy, którzy myślą o poważnym związku i rodzinie.

" Myślę, że jak facet jest normalny, odpowiedzialny i ma poukładane w głowie to wie, na co się decyduje wchodząc w związek z samotną matką i nie przeszkadza mu to, czy dziecko jest jego, czy nie. Jeśli mężczyzna pokocha kobietę, to i dziecko chyba jest w stanie pokochać' - pisze na forum Gość.

- Spotykam się od kilku miesięcy z kobietą, która ma dziecko z poprzedniego związku. Przyznaję, że kiedy się o tym dowiedziałem, troszkę się wystraszyłem, ale postanowiłem spróbować. Ustaliliśmy z Kingą, że jej syna poznam dopiero po jakimś czasie, w przypadku, gdyby nam nie wyszło, mały w ogóle o niczym by się nie dowiedział. Polubiliśmy się z jej synem. Teraz - jesteśmy z Kingą razem ponad rok - planujemy ślub, jej syna traktuję, jak moje dziecko.

Takich mężczyzn jest więcej, a facet, który mówi, że kocha kobietę ale nie jest w stanie zaakceptować jej dzieci po prostu nie dorósł do bycia w związku. Bycie partnerem kobiety, która ma za sobą nieudany związek i dziecko z pewnością nie jest łatwe - trzeba po prostu być Bardzo Fajnym Facetem i włożyć dużo wysiłku w budowanie rodziny, żeby temu sprostać.

Anna Piątkowska

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje