Reklama

Reklama

Jak przetrwać długą rozłąkę

Udany związek na odległość - to naprawdę jest możliwe. Co możesz zrobić, by rozstanie nie pogorszyło waszych wzajemnych relacji?

Twój ukochany od dawna szukał dobrze płatnej pracy, bez skutku. Teraz nareszcie udało mu się ją znaleźć! I wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie to, że ta oferta czeka na niego... setki kilometrów od domu.

Reklama

Cóż, taka okazja nie trafia się co dzień, dlatego nie myśląc długo, wspólnie podjęliście decyzję o jego wyjeździe. Nie mieliście nawet czasu zastanowić się nad konsekwencjami waszego wyboru. Dopiero teraz, kiedy ukochany już wyjechał, ty zaczynasz się zamartwiać, jak w ogóle przetrwasz to rozstanie, jak sobie z tym poradzisz... Przeraża cię ta długa rozłąka, codzienna tęsknota oraz samotne borykanie się z wieloma obowiązkami.

Zdajesz też sobie sprawę, że teraz życie twojej rodziny będzie wyglądało zupełnie inaczej. Czy dasz radę tak je zorganizować, aby nikt na tym nie ucierpiał? Na pewno! Może nie będzie to takie proste, ale jeżeli się postarasz, nic nie powinno zaszkodzić waszym wzajemnym relacjom. Przeciwnie - rozłąka może nawet umocnić związek. Sprawdź, co wam w tym pomoże.

Ustalony czas powrotu

Psychologowie twierdzą, że większość związków na odległość nie jest w stanie przetrwać dłużej niż 3 lata. Po tym czasie więzi słabną, relacje się pogarszają, a bliskość między partnerami po prostu zanika.

Dlatego tak ważne jest, aby od razu ustalić, że wasza rozłąka nie będzie trwała aż tak długo. Powinniście też pójść krok dalej, mianowicie określić konkretną datę powrotu partnera i trzymać się jej. Gdy będziecie wiedzieć, kiedy rozstanie dobiegnie końca, nada to sens waszemu czekaniu. Łatwiej też przyjdzie wam znieść długie rozdzielenie.

Jeśli jednak okaże się, że termin powrotu z jakiegoś ważnego powodu musi zostać odsunięty w czasie, spokojnie to przedyskutujcie i jeśli to możliwe, ustalcie kolejną datę końca rozstania.

Dlaczego to takie ważne? Jeżeli czas powrotu nie zostanie ustalony z góry, łatwiej wtedy jest poddać się chwilom samotności oraz zwątpieniu w sens takiego związku na odległość.

Potrzebna bliskość

Utrzymanie regularnych kontaktów z partnerem wbrew dzielącym was kilometrom pomoże przetrwać rozłąkę. Dzięki częstym rozmowom i zwierzeniom macie szansę nawet polepszyć wasze relacje. Jak to zrobić? Jest wiele sposobów, aby wasz związek na tym zyskał.

Wybierzcie formę kontaktów

Najlepiej jeszcze przed wyjazdem ukochanego ustalcie, w jaki sposób będziecie się ze sobą kontaktować. W dzisiejszych czasach można swobodnie i bez nadmiernych kosztów porozumiewać się za pośrednictwem telefonu lub internetu. Macie do wyboru e-mail i specjalne darmowe programy komputerowe, np. skype, dzięki którym możecie się słyszeć i widzieć przez internetową kamerkę.

Dowiedz się więcej na temat: rozstanie | rozłąka | związek na odległość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje