Reklama

Reklama

Ludzie, którzy lubią jeść i gotować, łatwiej znajdują partnerów

Popularne powiedzenie, które głosi, że droga do serca wybranka czy wybranki wiedzie przez żołądek, ma głęboki sens. Dowiedli tego naukowcy, którzy stwierdzili, że ludzie mówiący na portalach randkowych o swojej miłości do jedzenia lub zachwalający swoje umiejętności kulinarne, mają większe szanse na znalezienie drugiej połówki.

Osoby, które szukają miłości na portalach randkowych, powinny na swoich profilach wspomnieć, że lubią gotować i jeść, bo dzięki temu zwiększą swoje szanse na znalezienie partnera. Przeprowadzone przez amerykańskich psychologów badanie wykazało bowiem, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety częściej odzywają się do tych osób, które w swoim opisie wspominają o jedzeniu.

Wynik tego badania nie zaskoczył psycholożki Helen E. Fisher, która na łamach "Psychology Today" przekonuje, że jedzenie i zaloty są ściśle ze sobą związane, czego przejawem jest choćby to, że jedną z najpopularniejszych form randkowania jest współna kolacja. Badaczka wskazuje, że przyczyna tego stanu rzeczy tkwi w biologii i jest charakterystyczna nie tylko dla ludzi.

Reklama

"Ważną rolę w czasie zalotów u wielu gatunków zwierząt pełni karmienie. Samiec, dostarczając pożywienie samicy, pokazuje bowiem, że jest zdolnym myśliwym, żywicielem, a co za tym idzie jawi się jako partner, z którym można planować potomstwo" - wskazuje ekspertka.

Z kolei Myrte E. Hamburg, Catrin Finkenauer i Carlo Schuengel w swoim badaniu wykazali, że dzielenie się jedzeniem jest ściśle powiązane z naszymi najwcześniejszymi i najgłębiej zakorzenionymi odczuciami dotyczącymi bezpieczeństwa, ochrony. Właśnie dlatego umiejętność gotowania budzi tak pozytywne skojarzenia i zwiększa szanse na znalezienie drugiej połówki.

Ten, kto mówi, że uwielbia gotować, wysyła na poziomie emocjonalnym przekaz: "lubię dbać o innych". Inne badania dowodzą natomiast, że ludzie, którzy uwielbiają gotować, mają większą kontrolę nad emocjami, są bardziej otwarci na nowe doświadczenia, doceniają subtelności i lubią uczyć się nowych rzeczy. A to są cechy zwykle pożądane u potencjalnych partnerów.

Szczególnie atrakcyjni są gotujący mężczyźni, bo - wbrew pozorom - kobiety są bardziej podatne na uwodzenie poprzez karmienie. Zostało naukowo dowiedzione, że panie uwielbiają spoglądać na krzątających się w kuchni panów i uznają to za niezwykle zmysłowe.

Co więcej, jak wykazała w swoim badaniu opublikowanym w czasopiśmie "Appetite" Alice Ely, najedzona kobieta jest bardziej podatna na zaloty. Oczywiście, dotyczy to także mężczyzn.

"Wynika to z tego, że kiedy jesteśmy nasyceni, wtedy może zająć się lepszymi rzeczami"- stwierdziła Alice Ely.

Zobacz również:

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: związek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje