Reklama

Reklama

Męskie i damskie oblicza emocji

O tym, że umysły i charaktery kobiet i mężczyzn bardzo się różnią - wiadomo nie od dzisiaj. Naukowcy nie byliby jednak sobą, gdyby dokładnie nie sprawdzili jak duże są owe różnice, np. w okazywaniu uczuć.

Być może jest to trochę niesamowite, ale z drugiej strony - jak najbardziej możliwe. By zbadać różnice w okazywaniu emocji u kobiet i mężczyzn, uczeni z Florydy użyli specjalnego programu komputerowego, który analizuje zachowanie ludzkiej twarzy.

Reklama

Naukowcy stwierdzili, że w odróżnieniu od kobiet, mężczyźni okazują swoje prawdziwe uczucia tylko na jednej, konkretnej powierzchni twarzy. Chcąc zatem poznać prawdziwe emocje mężczyzny, należy uważnie przyglądać się lewej, dolnej ćwiartce jego twarzy. Bowiem to właśnie tam pojawiają się nawet najbardziej skrywane uczucia.

Takie zachowanie wynika z tego, iż mózgi kobiet i mężczyzn pracują odmiennie. Amerykańscy uczeni stwierdzili bowiem, że - np. w czasie rozmowy - u kobiet mózg uaktywnia się w wielu rejonach. Mózgi mężczyzn są natomiast bardziej "scentralizowane".

Dowiedz się więcej na temat: różnice | naukowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje