Reklama

Reklama

Najbardziej nietypowe polskie imiona. Zachwycają czy przerażają?

Wyobrażasz sobie nazwać swoje dziecko na cześć ulubionego artysty? Pewna matka w Nowej Zelandii podobno właśnie tak zrobiła, nadając dzieciom imiona: Metallica, Pantera i Slayer. Nietypowo, prawda? Okazuje się jednak, że nie tylko za granicą ludzie mają fantazję. W Polsce też nie brakuje oryginalnych imion!

Miłość do mocnych brzmień, czyli imiona na cześć ulubionych zespołów muzycznych

Dziennikarz i aktor z Nowej Zelandii - David Farrier poinformował na swoim koncie na Twitterze o nietypowej sytuacji, która miała miejsce w jego kraju. 

Okazuje się, że jedna z tamtejszych matek, która jest fanką mocnych brzmień, postanowiła nazwać swoje trzy pociechy na cześć ulubionych zespołów. 

Dzieci dostały imiona: Metallica, Pantera oraz Slayer

Oryginalnie, prawda? Dla niektórych wybór podobnego imienia może być zaskoczeniem, jednak takie "incydenty" zdarzają się częściej, niż mogłoby się nam wydawać. 

Reklama

W Polsce również nie brakuje osób, które pragną, by ich dziecko nosiło niepowtarzalne imię

Nietypowe polskie imiona

Polscy celebryci i nie tylko oni, często inspirują się zagranicznymi imionami. Przykładowo: dzieci Michała Wiśniewskiego to Fabienne, Etienette i Vivienne, a córki Katarzyna Figury: Koko Claire oraz Kaszmir Amber. 

Faktem jest, że Polacy, pragną być oryginalni i zaskakują, nadając swoim maleństwom coraz to wymyślniejsze imiona. Niektórzy inspirują się historią lub popkulturą. 

Można się zatem spotkać z rzadkimi imionami, m.in. z Ariadną, Elvisem, Beatrycze, Telimeną, Napoleonem czy Nestorem. Niektórzy nazywają również córeczki imieniem Chanel, a synów Zawiszą. 

W podsumowaniu nadawanych w 2020 roku imion, które Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło pod koniec ubiegłego roku, oprócz tych popularnych, znalazły się również takie nietypowe jak: Lotta, Soraja, Elias czy Tymofii. 

Niektórzy rodzice postanowili nazwać dzieci m.in. takimi rzadkimi imionami jak: Gniewosz, Metody, Kasjusz, Makary, Jarogniew, Radzimir, Cyryl, Miłka czy Anatolia. 

W poprzednich latach w Polsce urodzili się też: Merida, Alp, czy Wiedzimin.

A jakie niecodzienne imiona wy słyszeliście?

Czytaj również:

Matka Wiśniewskiego o życiowym dramacie 

Karolina Bielawska szykuje się do konkursu Miss Świata 

Anna Lewandowska zdradza, jak ćwiczyć podczas upałów

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje