Reklama

Reklama

Nikt nie jest doskonały

Aby polubić siebie, trzeba najpierw zdać sobie sprawę ze swoich wad, poznać je i starać się korygować bez poczucia niższości. Dotyczy to zarówno cech charakteru i przyzwyczajeń, jak i tego, co mamy na zewnątrz, dzięki czemu ludzie nas na pierwszy rzut oka oceniają - czyli wygląd.

Bywa często, że ocena zbyt pochopna jest nieprawdziwa i krzywdząca.

Reklama

Wciąż kogoś "małpujemy". Ubieramy się jak ulubiona aktorka czy modelka, ścinamy włosy na wzór postaci z telewizji. Do pewnego stopnia takie postępowanie jest słuszne, gdyż pozwala bardziej zadbać o siebie i wpłynąć na dobre samopoczucie. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy zatracamy swoją osobowość i bezkrytycznie biegając do sklepu i kupując świecący i często bardzo drogi ciuch, który ani nie pasuje do naszej figury, ani do typu urody. Później trzeba tę czy ową sukienkę nosić, bo szkoda schować do szafy, jeśli już jest.

Aby tak nie było, by nie zapędzać się w ślepy zaułek utraty indywidualności, trzeba naprawdę poznać swoje ciało, pomyśleć, co zatuszować, a co podkreślić. Często to, czego nie lubimy, jakieś znamię np. pieprzyk na nosie, czy zbyt duże stopy może stać się naszym atutem. Nie można podkreślać wszystkiego za raz, czyli ubierać na twarz maski, której nie znamy. Jeśli mamy ładne oczy, należy pomalować je: nałożyć tusz na rzęsy i delikatny cień na powieki, ale na usta tylko delikatną pomadkę.

Jeśli mamy ładne usta, to należy je obwieść konturówką i pomalować szminką, oczy tylko musnąć. Na tym to mniej więcej polega, by nie zagłuszyć samych siebie, ale wydobyć ze swej urody coś charakterystycznego.

zamień wady na zalety

Podobnie postępują najpiękniejsze (lub uznane za najpiękniejsze) kobiety naszych czasów. Chodzące po wybiegu ideały, wysokie, smukłe i zgrabne, również nie wszystko u siebie lubią. Przed publicznością na pokazach mody, przed kamerą fotografa i przed sobą starają się ukryć rysy na swym "boskim" wizerunku.

Aby więc pocieszyć nas, zwykłe śmiertelniczki, zdradzę sekrety urody najpiękniejszych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje