Reklama

Reklama

Prawdziwa babska przyjaźń!

Budujemy ją przez wiele lat. Dbamy o nią, pielęgnujemy. Jest najpiękniejszą rzeczą, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi. Czy istnieje jednak szczera i prawdziwa przyjaźń między kobietami? Ilona Adamska zapytała o to kilka znanych, polskich gwiazd.

Anna Samusionek - aktorka

Reklama

- Moje przyjaciółki są ode mnie sporo starsze. Z jedną z nich - Mariolą - przyjaźnię się od prawie 20 lat. Mam też spore grono bardzo oddanych, sprawdzonych i zaufanych ludzi. Myślę, że w tej dziedzinie jestem szczęściarą. Czy wierzę w szczerą, głęboką przyjaźń między kobietami? Nie jest to łatwe i częste, ale jest możliwe. Niestety w większości przypadków włączają się nam atawistyczne odruchy walki o samca, od którego uzależnione było kiedyś nasze życie. Stąd często w relacjach między kobietami pojawia się zazdrość i zawiść.

Olga Bończyk - aktorka, piosenkarka

- Długo wątpiłam w prawdziwe istnienie przyjaźni. Ciągle z takich relacji wychodziłam poturbowana. Dziś wierzę, że przyjaźń istnieje, ale w moim zawodzie to niezwykła rzadkość. Przyjaźń jest przebywaniem z drugą osobą i zarazem dostrzeganiem jej nieobecności. Jest pewnością, że kiedykolwiek zadzwonisz, po drugiej stronie odezwie się osoba, zawsze gotowa do słuchania. Wierzę w prawdziwą babską przyjaźń i bezustannie jej wypatruję.

Kasia Nova - piosenkarka

- Przyjaźń wg mnie, to związek dwóch ludzi, którzy czują się dobrze w swoim towarzystwie, rozumieją, wspierają, akceptują, mogą na sobie polegać. Przyjaciel to takie drugie ja. Zawsze wie czego mi potrzeba, szczerze pogada. Wierzę w babską przyjaźń. Nikt nas tak nie zrozumie jak druga kobieta. Trzeba po prostu trafić na odpowiednią osobę. To tak jak z facetem. Jednak uważam, że najtrwalsze i najbardziej szczere są przyjaźnie szkolne, licealne. Później jakoś trudniej nam się zaprzyjaźnić. Każdy gdzieś biegnie i niejednokrotnie zaprzyjaźnia się tylko z tymi, od których czegoś potrzebuje. To dzisiaj bardzo modne. Osobiście tego nie popieram i nie lubię. Mam dwie przyjaciółki, z którymi znamy się od liceum i do tej pory pielęgnujemy naszą przyjaźń, ufamy sobie, szczerze sobie życzymy.

Agnieszka Fitkau-Perepeczko - aktorka

- Przyjaźń jest wspaniałą rzeczą, ale wymaga odpowiednich warunków do rozwoju. Myślę o tak trudnej radości z cudzych sukcesów, o braku jakiejkolwiek zawiści, która jest naturalną częścią ludzkiej natury, o bezinteresowności. Szczera, bez zawiści babska przyjaźń? To trudne, ale czasem się zdarza.

Dowiedz się więcej na temat: aktorka | przyjaźń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje