Reklama

Reklama

Romans w biurze -  tak czy nie?

W dzisiejszych czasach ludzie spędzają bardzo dużo czasu w pracy, a romans biurowy dawno przestał być czymś niezwykłym. Przedstawiamy jego najważniejsze zalety i wady.

Romans w pracy jest dosyć częstym zjawiskiem. Nic dziwnego - bywa, że z współpracownikami spędzamy więcej czasu niż z rodziną i przyjaciółmi. Małe zgrane zespoły sprzyjają nawiązywaniu bardziej osobistych relacji, ale za to w korporacjach zatrudniających setki pracowników szanse na to, że spotkamy kogoś interesującego są znacznie większe. Jednym słowem - strzała amora może dopaść nas wszędzie. Spójrzmy więc na zalety i wady romansu w pracy.

Zalety biurowego romansu

Reklama

Zazwyczaj biurowy romans jest najbardziej ekscytujący na początku. Sekretne i nieprzyzwoite e-maile, znaczące uśmiechy, kuszące spojrzenia i aluzje sprawiają, że nie możesz doczekać się, by rozpocząć kolejny dzień w pracy. Masz przecież świadomość, że czeka cię co najmniej kilka godzin flirtowania i uwodzenia.

Inne pozytywne aspekty romansu w pracy:

1. Twoja przerwa obiadowa nie będzie już nudna. Każdy lunch może stać się romantyczną randką.

2. Nie musisz się martwić, że skończą się wam tematy do rozmów ? jeżeli nic innego nie wymyślisz, możesz podzielić się z ukochanym plotkami na temat współpracowników i analizą spotkań biznesowych.

3. Zawsze możesz powiedzieć partnerowi o swoich problemach w pracy. Masz pewność, że on doskonale będzie wiedział, o czym mówisz.

4. To bardzo ekscytujące mieć erotyczne sekrety. Być może zwykłe biurko będzie ci się kojarzyło z miłosnym uniesieniami.

5. Chemia pomiędzy wami może mieć dobry wpływ na wydajność twojej pracy.

Wady romansu w pracy

Głównym minusem takiego związku jest fakt, że nie można tak po prostu go zakończyć, nawet gdy staje się on nie do zniesienia. Zawsze będziesz musiała obserwować swojego byłego partnera przez przynajmniej 8 godzin dziennie. Może to być szczególnie nieprzyjemne, jeśli pracujesz w małej grupie.

Inne negatywne strony biurowego romansu:

3. Romans z pewnością wzbudzi zainteresowanie innych pracowników. Będziesz musiała nauczyć się ignorować wszystkie kłamstwa i plotki dotyczące twojego związku.

1. Im więcej czasu spędzasz ze swoją sympatią, tym bardziej będziesz oddalać się od swoich znajomych. Jeśli twój romans w pracy zakończy się, to prawdopodobnie poczujesz się bardzo samotna.

2. Jeżeli ty zakończyłaś związek, twój były partner może wykorzystywać każdą okazję, żebyś poczuła się nieswojo. Może też rozpowszechniać nieprzyjemne plotki na twój temat.

4. Jeśli podczas trwania romansu krytykowałaś współpracowników lub zwierzałaś się ze swoich sekretów, a twój wybranek jest niedyskretny, to możesz popaść w spore tarapaty

Czy warto angażować się w związek z współpracownikiem? Decyzję każdy musi podjąć indywidualne. Warto pamiętać, że po zakończeniu romansu nadal będziesz musiała przychodzić do pracy i sumiennie wykonywać swoje obowiązki, nawet jeżeli twoje uczucia będą zranione i nie będziesz miała ochoty patrzeć na byłego faceta

Jeżeli sądzisz, że nie jesteś wystarczająco silna, aby poradzić sobie z negatywnymi aspektami biurowego romansu,  to lepiej oddziel pracę od życia prywatnego.

Dowiedz się więcej na temat: romanse | wady | romans

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje