Reklama

Reklama

Rzuć okiem i zgadnij, który z tych obrazków nie przedstawia rodziny

Testy obrazkowe to coś, co w psychologii wykorzystywane jest bardzo często, ponieważ pozwala określić prawdziwe intencje i myśli badanego. Ten konkretny pozwoli ci poznać odpowiedź na pytania: jaki jestem, co jest dla mnie tak naprawdę najważniejsze w życiu. Sprawdź!

Relacje odgrywają ogromną rolę w budowaniu naszej osobowości, uczeniu nas tego, czego chcemy i czego potrzebujemy w życiu, a co najważniejsze są jednym z podstawowych czynników naszego dobrego zdrowia. To, jak postrzegamy relacje międzyludzkie, w jakie relacje wchodzimy, może przywrócić lub pogorszyć naszą równowagę zdrowotną. Dzisiaj proponujemy Ci wziąć udział w tym quizie i dowiedzieć się, jak Twoje pierwsze relacje z ludźmi ukształtowały Twoją osobowość.

Spójrz na obrazek i odpowiedz: która rodzina nie wygląda jak "rodzina"? 

Nie myśl o tym zbyt długo, po prostu kieruj się intuicją. Wyniki tego testu dzielą się na trzy kategorie, choć odpowiedź jest tylko jedna. 

Reklama

Jeśli wskazałeś obrazek nr 1

Możliwe, że masz za sobą traumatyczną przeszłość, może dorastałeś w dysfunkcyjnej rodzinie. Rodzina nr 3 jest szczęśliwą i kochającą rodziną. Obraz przedstawia troskliwych i kochających rodziców, którzy mają dobrą więź z dzieckiem. Trudno wskazać tu cechy, które wskazywałyby na fałsz, a więc na to, że ta trójka nie jest rodziną.

Twoja opinia wskazuje na negatywne myślenie i oraz problemy z zaufaniem. Takie postrzeganie mogło wynikać z niedobrego kontaktu z rodzicami i złych relacji już od najmłodszych lat. Być może byłeś świadkiem przemocy, może rodzice się rozstali, gdy byłeś dzieckiem. To wszystko mogło spowodować zrozumienie tego, czym jest zdrowa rodzina.

Sprawdź też: Jakim typem żony jesteś? Odpowiedz na 10 pytań i poznaj odpowiedź

Jeśli wskazałeś obrazek nr 2

Jesteś osobą niezwykle rodzinną, a bliscy są dla ciebie najcenniejszym skarbem. Być może uznałeś tę rodzinę za fałszywą, ponieważ starsi są zbyt skoncentrowani na sobie, a mniej na dziecku. Nawet nie trzymają się za ręce.

Ci, którzy na pierwszym miejscu stawiają potrzeby swojej rodziny, mogą budować stabilne i długotrwałe relacje. Jawisz się jako osoba, która przede wszystkim pragnie szczęścia dla swoich bliskich. Dlatego wkładasz wysiłek w budowanie zaufania i podtrzymywanie zaangażowania.

Jeśli wskazałeś obrazek nr 3

Jesteś kimś, kto nie jest zorientowany na rodzinę i głównie priorytetowo traktuje przyjaciół i kolegów. Powodem, dla którego wybrałeś tę rodzinę, jest prawdopodobnie to, że uważasz, że ojciec na zdjęciu jest nienależycie skupiony na dziecku i kobiecie. Możesz też pomyśleć, że matka trzyma dziecko z dala od ojca. Chociaż wskazałeś tę trójkę jako fałszywą rodzinę, jest to prawdziwa rodzina, w której matka trzyma dziecko i chroni je przed nieczułym ojcem.

Twoja odpowiedź sugeruje, że być może dorastałeś bez silnej postaci ojca. Twoja interpretacja ujawnia również, że jesteś osobą opiekuńczą. Chcesz poprawić życie innych ludzi i cieszyć się tym poczuciem szczęścia. Możesz nie wiedzieć, czym jest prawdziwa rodzina, ale twoje instynkty popychają cię do ochrony innych przed bólem, którego ty doświadczyłeś w życiu.

Czytaj też: 

Quiz: Kwiaty i rośliny z PRL-u. Jak dobrze je znasz?

Najmądrzejsze znaki zodiaku. Lista nie jest niestety zbyt długa

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: psychotest | cechy charakteru

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy