Reklama

Reklama

360 stopni wokół oka

Okolice oczu są najbardziej podatnym na starzenie fragmentem naszej twarzy. Delikatna i wrażliwa skóra wokół oczu jest tak cienka jak skrzydło motyla. Na powiece ma zaledwie pół milimetra grubości oraz niewielką ilość podtrzymujących ją włókien kolagenowych i elastynowych.

Pomimo swojej delikatnej struktury jest narażona na działanie takich samych czynników zewnętrznych, jak lepiej przygotowana do obrony skóra innych części twarzy. Ta niezwykle subtelna strefa codziennie intensywnie "pracuje" - jest poddawana silnym napięciom, gdy chronimy wzrok przed jaskrawym światłem, drażniona podczas odruchowego pocierania twarzy, czy naciągana podczas demakijażu.

Reklama

Dziś możemy zapewnić niezwykle wymagającej skórze wokół oka specjalny program pielęgnacyjny, który pozwoli jak najdłużej zachować jej młody i piękny wygląd.

Precyzyjna pielęgnacja

Patrząc na kosmetologię z historycznego punktu widzenia, wybór metody przeciwdziałającej starzeniu się skóry przypominał decyzję "wszystko albo nic". Można było pozostawić twarz upływowi czasu, albo też radykalnie usunąć problem jednym cięciem skalpela. Ostatnie 5 - 10 lat wprowadziło na tym polu istotne zmiany. Pojawiły się zabiegi minimalnie inwazyjne, celujące w specyficzne obszary problemów - Botox, mini-liftingi lub wstrzyknięcia, które odsuwają konieczność ingerencji chirurgicznej. Dzięki nim nie ma potrzeby pełnego liftingu, a kobiety mogą same "projektować" sposób i metodę odmładzania. Dziś, z myślą o kobietach, które chcą bezinwazyjnie, dzień po dniu dbać o młody wygląd skóry, stworzono kosmetyczną alternatywę w postaci profesjonalnej pielęgnacji. Kluczem do sukcesu są zawarte w kosmetykach nowoczesne składniki aktywne zapewniające skórze wokół oczu spektakularne rezultaty odmładzające, np. pentapeptyd Pal-KTTKS. Badania kliniczne nad skutecznością peptydów wykazały np. znaczną poprawę w zakresie zmniejszenia widoczności zmarszczek i cieni pod oczami, jak również ujędrnienie skóry już po kilku tygodniach regularnej aplikacji.

Wybór właściwego kosmetyku

Odpowiedni preparat jest niezwykle ważnym elementem pielęgnacji. Wybierając go warto kierować się nie tyle wiekiem, lecz kondycją skóry wokół oczu. Nie mniej ważny będzie także sposób i miejsce nakładania kosmetyku - powinien on być bardzo delikatnie aplikowany, aby nie powodować naciągania skóry.

W zachowaniu młodego spojrzenia pomoże także choćby sporadycznie wykonywany, relaksujący masaż. Ruchy rąk powinny być lekkie i jak najmniej rozciągające skórę wokół oczu, która właśnie w tym miejscu jest najmniej napięta i przez to szczególnie podatna na tworzenie się zmarszczek.

Niebagatelny wpływ na kondycję skóry wokół oczu ma także właściwe oświetlenie podczas pracy, całoroczna ochrona oczu przed promieniowaniem UV oraz odpowiednia ilość snu. Także codzienny demakijaż powinien być wykonywany specjalnym preparatem, który rozpuści nie tylko cienie, kredkę i eyeliner, ale też wodoodporną maskarę, a ponadto ukoi i zrelaksuje zmęczoną skórę.

Decydując się na konkretny krem, żel lub serum pamiętajmy więc, aby wybrany kosmetyk był zawsze dostosowany do aktualnych potrzeb skóry wokół oczu. Nie należy nakładać zbyt dużo preparatu pielęgnacyjnego na skórę w okolicy oczu, gdyż może to wywołać lekką opuchliznę. Rozmieszczamy trzy, cztery kropki kosmetyku na dolnej powiece i dwie pod łukiem brwiowym. Delikatnie rozprowadzamy specyfik środkowym palcem. Używając palca wskazującego, zwiększamy ryzyko naciągnięcia skóry.

Różne potrzeby, różne rozwiązania

Delikatna skóra wokół oczu ma złożone potrzeby. Pielęgnacja tego obszaru nie może zatem ograniczyć się jedynie do nałożenia "kremu pod oczy". Powinniśmy działać 360° wokół oka, a dokładnie w trzech strefach:

Powieki górne - zdecydowane wzmocnienie i ujędrnienie, efekt liftingujący, redukcja obrzęków

Kąciki oczu - wygładzenie, spłycenie linii mimicznych i zmarszczek

Pod oczami - rozjaśnienie i rozświetlenie, poprawa kolorytu, redukcja obrzęków, spłycenie linii mimicznych

i zmarszczek.

Główne problemy skóry wokół oczu, najczęściej wymieniane przez kobiety, to tzw. "kurze łapki", cienie i obrzęki pod oczami oraz tzw. "opadająca powieka".

Dowiedz się więcej na temat: powieka | wody | wygląd | skóra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje